דרופשיפינג באיביי

icon About

דרופשיפינג באיביי - eBay Dropshipping

איביי (eBay) היא פלטפורמת מסחר אטרקטיבית ביותר עבור מוכרים פרטיים ועסקים המציעה זרם קבוע של תנועה ולקוחות ופוטנציאל צמיחה עסקי גדול. דרופשיפינג באיביי מתבצע ללא השקעת הון עצמי מראש. דרופשיפינג באיביי גם משמש לסוחרים כמקום לבצע בו טסטים בלייב על לקוחות לפני שבונים מותג איקומרס פרטי.

איך עושים דרופשיפינג באיביי?

דרופשיפינג באיביי הפך לקשה יותר בשנים האחרונות מכיוון שהסחורה נהייתה נגישה כמעט לכל אחד עם חיבור לאינטרנט מה שיצר הרבה תחרות בפלטפורמה. זה לא אומר שאי אפשר לעשות דרופשיפינג באיביי – צריכים פשוט להיות זהירים, לא להפר את המדיניות של הפלטפורמה, להשקיע זמן רב בהתחלה ולספק שירות לקוחות כמו שצריך. הנה כמה שלבים מרכזיים בדרך להפוך לדרופשיפר רציני באיביי:

1. לפתוח חשבון מוכר באיביי

כדי להתחיל לעשות דרופשיפינג באיביי כל מה שצריך זה חשבון מוכר. אפשר להשקיע כסף ולפתוח חנות איביי (eBay Store) זה אמנם חוסך את העמלות מכירה מכיוון שמשלמים לאיביי ריטיינר חודשי במסלול הזה אבל זה לא חיוני ולא מועיל מבחינת מכירות ואפילו ממתג אתכם כחנות, מה שלא תמיד יעיל כשרוצים למכור באיביי. זכרו שיש לאיביי מספר אתרים שונים שמחולקים לפי מדינות ברחבי העולם אז תוודאו שאתם נרשמים למקום הנכון בהתאם למדינה שבה תרצו לעבוד ולמכור.

פתיחת חשבון מוכר באיביי

2. תבחרו את המוצרים ואת ספק הדרופשיפינג שלכם

לפני שמתחילים דרופשיפינג באיביי חשוב חשוב לעשות חקר שוק, למצוא מוצרים שרוצים למכור ולמצוא ספק שיקבל הזמנות, ישלח את המוצרים ויספק מספרי מעקב. חשוב לעבוד עם ספק איכותי ששולח את המוצרים בזמן משלוח סביר, מנהל את ההזמנות בעצמו, מספק מספרי מעקב במהירות, מטפל בהחזרות מוצרים של לקוחות ויש לו את האפשרות למתג לכם את האריזות והמוצרים עם המיתוג של החנות שלכם.

3. תעלו את המוצרים למכירה בפלטפורמה של איביי במחיר אטרקטיבי

חשוב להתעכב כמה שצריך בשלב הזה. תעלו את המוצרים למכירה כליסט (List), קחו תמונות מקצועיות מהספק והשתמשו בהם, אם יש לכם תמונות משלכם אפילו עדיף, כתבו תיאור מוצר מפורט, עשו שימוש ב-Item Specific ומלאו אותם כמה שאפשר ובסוף, בצעו אופטימיזציות לדף המוצר כדי קבל דירוג גבוה ברשת החיפוש של eBay. זכרו, סביר להניח שתתחרו עם סוחרים שמוכרים אותו מוצר אז תהיו חייבים להבדיל את הליסט שלכם משלהם. שימוש בתמונת מוצר מעוצב או במחיר אטרקטיבי יותר משלהם ייתן לכם עדיפות.

4. תעברו בקפידה על כתובת המשלוח של הלקוחות לאחר שהזמינו ממכם

גם אם הספק שלכם מושך את ההזמנות באופן אוטומטי ושולח אותם ללקוחות חשוב שגם אתם, בעלי העסק, תהיו עם היד על הדופק ותעברו אחר ההזמנות שלכם באופן שוטף. בגלל שאתם המוכרים באיביי אתם אלו שאחראי על הגעת המוצר ללקוח כי אתם אלו שקיבלתם את התשלום עבורו. לכן חשוב לעבור עם הספק שלכם על דברים חשובים: איכות המוצר ואריזתו, חברת המשלוחים וזמן משלוח, פרטי הלקוח, מספר מעקב לחבילה ועוד. עם הזמן כשאתם והספק שלכם תתרגלו לשתף פעולה הדברים יעבדו בצורה אוטומטית יותר.

תנאי שימוש ודרישות תחילת עבודה לדרופשיפינג באיביי

על פי מדיניות הדרופשיפינג של איביי אסור לכם לקנות סחורה ללקוחות איביי מאתרים קמעונאיים אחרים באינטרנט (אליאקספרס, אמאזון, אטסי וכו'). אם חברת eBay תעלה על זה שאתם מביאים את המוצרים משם היא יכולה למחוק לכם את הליסטים ולחסום את המשתמש ממכירה באתר.

בנוסף, איביי יכולה לעצור לכם את המכירות או לחסום את המשתמש בכל עת כשהיא מרגישה שביצעתם הפרת מדיניות או שאתם סכנה פוטנציאלית לקהילה. אי ציות למדיניות של eBay עלול לגרום לכם לדירוג מוכר נמוך (מה שמקשה על מכירות*, מגבלות קנייה ומכירה, אובדן הגנה בעת רכישה ואפילו השעייה של חשבון.

מוכרים באיביי יכולים לשלוח מוצרים מכל מקום לכל מקום, מה שגרם להרבה לקוחות איביי להתלונן בפני הנהלת הפלטפרומה ולכן החוקי באיביי כל כך נוקשים – כדי לשמור על קהל הלקוחות המשלמים. כשלקוח באיביי רוכש מוצר ומקבל חבילה ממותגת של אמאזון הוא מבין ששיקרו לו ועבדו עליו, ולאחר דיווח לפלטפורמה החשבון שלכם לא יוכר למכור יותר. באופן טבעי הכניסה eBay מדיניות מגבילה לדרופשיפינג המאפשרת רק למוכרים איכותיים לגדול ולצמוח בפלטפורמה – רק סוחרים שיעבדו עם ספקים פרטיים ולא עם פלטפורמות מסחר.

מהם היתרונות של דרופשיפינג באיביי?

במידה ואתם פועלים לפי מדיניות הדרופשיפינג של איביי, לדרושיפינג בפלטפורמה הזו יש מספר יתרונות מרכזיים, במיוחד עבור סוחרים מתחילים ויזמים ללא הון התחלתי להשקעה כי הפלטפורמה מאפשרת לסחור בלי להשקיע כסף. הנה מספר יתרונות:

 • ללא השקעה כספית מראש – היתרון הכי גדול שיש לתחום הדרופשיפינג בכלל ולדרופשיפינג באיביי בפרט הוא העובדה שאתם לא צריכים לקנות מלאי בכמויות גדולות מראש כל עוד אתם מוצאים ספק איכותי שישלח את המוצרים ללקוחות שלכם.

 • קל להתחיל – בגלל שלא צריך הון ראשוני כדי לקנות מלאי מוצרים ובגלל שהפלטפורמה של איביי יחסית נוחה וקל ללמוד אותה, להתחיל עסק של דרופשיפינג באיביי זה יחסית קל. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח חשבון מוכר באיביי ולמצוא ספק למוצרים.

 • טראפיק עצום בפלטפורמה – איביי היא אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם למסחר אלקטרוני וזה אומר שלפלטפורמה עצמה כבר יש תנועה וכמות עצומה של משתמשים רשומים ולקו על ידי פתיחת חנות דרופשיפינג באיביי אתם מקבלים גישה לקהל הזה ויש לכם את האפשרות לפרסם לו מוצרים שאתם רוצים למכור.

 • חיסכון בתקציב פרסום – העובדה שאתם נהנים מקהל הלקוחות הגדול של איביי אומרת שאתם חוסכים המון כסף בתקציבי פרסום שהייתם משקיעים אילו הייתם מוכרים בחנות פרטית. כדי להניע לקוחות מספיק שתלמדו את האלגוריתם של איביי כדי לנסות לדרג את המוצרים שלכם במקומות הראשונים.

 • דרופשיפינג הוא עסק גמיש – הרבה מוכרים רוצים להקים חנות אונליין לצד העבודה היומית שלהם ולשלב את החנות כאקסטרה מהצד. דרופשיפינג באיביי ניתן לביצוע מכל מקום בעולם עם השקעה מינימלית של שעתיים-שלוש ביום כך ששיטת העבודה הזו מאוד גמישה.

 • לגדול במינימום סיכון – קל יותר לעשות סקיילינג בחנות דרופשיפינג מאשר בחנות רגילה. במודל הדרופשיפינג, ככל שאתם מוכרים יותר אז עוד עבודה מצטברת אצל הספק בשונה מחנות רגילה שהגדילה כולה תלויה בניהול שלכם וביכולת שלכם לספק סחורה ושירות לקוחות. כמובן שבשונה מדרופשיפינג, בעסק רגיל יש הוצאות נוספות שמקשות על הגדילה כמו: משרד, עובדים, חשבונות ועוד.
דרופשיפינג במערכת של איבייי

מהם החסרונות של דרופשיפינג באיביי?

ממבט ראשוני, דרופשיפינג באיביי נשמע כמו העסק המושלם אבל יש כמה חסרונות מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון. במיוחד מאז שאיביי הציגה את מדיניות הדרופשיפינג הקפדנית שלה. מספר חסרונות מרכזיים לדרופשיפינג באיביי:

 • לא קל למצוא ספק דרופשיפינג טוב – החיסרון המרכזי בדרופשיפינג ומה שמונע מאנשים להיכנס לעולם האיקומרס הוא החיסרון בספקים איכותיים. בדרך כלל נעדיף להשתמש בספקים מהמזרח כדי ששולי הרווח על מוצרים יהיו גבוהים אבל אסור להתפשר על איכות המוצר ועל זמני המשלוח, מה שהופך את המשימה של מציאת ספק לקשה.

 • הגבלות של איביי – יש רק דרך אחת חוקית לעבודה בדרופשיפינג באיביי וזה למצוא ספק פרטי למוצרים. איביי בכל רגע נתון יכולה לחסום לכם את החשבון ולבקש קבלות של הזמנת הסחורה שסיפקתם ללקוחות, אם תציגו לאיביי קבלות מאליאקספרס ומאמזון הם ישאירו את החשבון שלכם חסום לצמיתות. בנוסף, יש הגבלות נוספות על מוכרים בתחילת הדרך – מספר מוצרים למכירה, מקסימום כסף שניתן להכניס, התחייבות לזמני משלוחים ועוד.

 • האחריות היא עליכם בלבד – אם אתם עושים דרופשיפינג באיביי, לפי חוקי החברה אתם אחראים לספק את המוצר ללקוח בזמני המשלוח שציינתם ואתם כדרופשיפרים, סומכים על הספק שישלח בזמן את המוצרים. המשמעות היא שאם לספק שלכם יש בעיות מלאי או בעיות במשלוח, ההשלכות יהיו עליכם. בנוסף, כל תקלה עם לקוח עלולה לגרור פידבק שלילי וריבוי פידבקים שליליים תגרום לירידה בדרגת המוכר שלכם באיביי ולירידה דרסטית במכירות.

 • אין חיבור ללקוחות – בפלטפורמה של איביי בדרך כלל תמכרו מגוון מוצרים למגוון לקוחות. כמעט ובלתי אפשרי ליצור חיבור בין החנות שלכם ללקוח מכיוון שמבחינת הלקוח הוא קונה באיביי ולא ספציפית במותג שלכם.

 • תחרות גבוהה – בגלל שדרופשיפינג באיביי הפך לפופולרי ואין סינון ראשוני למוכרים באיביי כמות הסוחרים היא מאוד גבוהה. הרבה מאוד מוכרים ימכרו בדיוק את אותו המוצר שאתם מוכרים ולכן, כדי למכור תצטרכו להבליט את דף המוצר ואת התמונות כדי לנצח בתחרות על תשומת הלב של הקהל.

 • שול רווח נמוך – בגלל רמת התחרות, תמחור המוצר יהיה יחסית נמוך מה שיקטין משמעותית שול הרווח (הנטו). בנוסף, איביי גובה עמלה בסך 10% מכל מכירה שביצעתם, מה שמקטין עוד יותר את הרווח הסופי.

האם כדאי לעשות דרופשיפינג באיביי?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במה שאתם רוצים להשיג באמצעות דרופשיפינג באיביי. אם אתם מחפשים הכנסה נוספת להכנסה הראשית למכור באיביי זו אופציה מעולה כי אין השקעה מוקדמת ואין יותר מדי סיכון. אבל, אם אתם רוצים לבנות מותג לטווח הרחוק, לבנות קהל לקוחות משלכם, עם שולי רווח גבוהים יותר אז דרופשיפינג באיביי לא יאפשר לכם זאת.

מעוניינים בספק מוצרים לחנות דרופשיפינג באיביי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

 • סורסינג למוצרים בחינם
 • אינטגרציה לחנויות עם API
 • תשלום עבור עלות המוצר בלבד
 • משלוחים לארץ ולעולם
 • ניהול הזמנות שוטף
 • הזנה של מספרי מעקב
קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!