ClickCease – להגן על הקמפיינים שלכם מהונאות קליקים וקליקים מזויפים

הכירו את המערכות - clickcease

הונאת קליקים היא אחת מהבעיות הגדולות ביותר איתם מתמודדים משווקים העוסקים ב-PPC. המדריך הזה מדבר על הונאות קליקים מתחילת ההיסטוריה באינטרנט ועד היום ועל הדרכים לזהות שמתבצעת הונאת קליקים. כדי לבצע חסימה של הונאות אלו על ידי המערכת החכמה של ClickCease לחצו כאן.

בשני העשורים האחרונים, חלו שינויים רבים בתחום השיווק על ידי פרסום אונליין ששינה לחלוטין את הדרכים בהם עסקים פונים ללקוחות פוטנציאליים. פרסום אונליין כעת ממוקם אפילו לפני פרסומות ברדיו, עיתון ובטלוויזיה. שיווק אונליין לא רק מקשר בין החברות ללקוחות אלא גם מספק לחברות נתונים מורחבים והמון מידע אודות הקהל שלהם. אין ספק ששיטות השיווק הישנות לא מתקרבות ליכולת ההתאמה האישית של השיווק באונליין בעזרת קמפיינים ממומנים עם סגמנטציית קהל מדויקת.

בפרסום ממומן יש פוטנציאל תפוצה מצומצם אבל מדויק הרבה יותר. מודלי תמחור של PPC מאפשרים לכם לראות כמה תקציב פרסום אתם מוציאים וכמה במדויק חוזר אליכם ממכירות והמרות (ROAS – Return on Ad Spend) ולכן הם כל כך חיוניים לאסטרטגיית השיווק של כל עסק. יחד עם זאת, בגלל תקציבי עתק שמושקעים בתחום הפרסום הממומן, כמו בכל תחום שבו נמצא הכסף הגדול, גם כאן תמצאו פרצות אבטחה, רמאויות וכשמדובר בקמפיינים – הונאות קליקים וקליקים מזויפים

מה זה בעצם הונאות קליקים (Click Fraud)?

הונאת קליקים היא מעשה עוון מכוון או סוג של הונאה שמתרחשת במסגרת שיווק אונליין. זה סוג של פשע אינטרנטי שבו אדם לוחץ בזדון על מודעות כדי "לבזבז" את תקציב הפרסום של בעל המודעה. במילים פשוטות, ניתן להתייחס להונאת קליקים כמעשה ישיר ומכוון שכל מטרתו זהי ליצור חיובים נוספים עבור המפרסמים. הונאת קליקים מתקיימים בדרך כלל במערכות בהם המפרסם משלם עבור קליק (כמו גוגל).

הונאת קליקים

מי אחראי על ביצוע הונאת קליקים?

בדרך כלל, הונאת קליקים וקליקים מזויפים למודעות יכולה להתרחש על ידי 4 גורמים מרכזיים:

 1. מתחרים – מתחרים הם האחראיים העיקריים להונאות קליקים. אין דבר רע בלנסות לעקוף את המתחרים שלכם ולחשוב על הצעדים הבאים שלהם ולנסות להיות טובים יותר. אבל ביצוע הונאת קליקים למתחרה זה לא מוסרי ולא יעיל לטווח הרחוק כי ניתן לעלות על זה במהירות. על ידי לחיצה על המודעות של המתחרים, עסקים יכולים לבזבז את תקציב הפרסום שלהם ואפילו לכבות את המודעות לאותו יום אם מוגדר תקציב יומי.

 2. מנהלי אתרים – לצד הונאות קליקים בין מתחרים יש סוג נוסף של הונאה. כאשר בעל אתר מסוים נרשם לתכניות השותפים Google AdSense הוא יכול להטמיע פרסומות של גוגל בתוך האתר שלו ולהנות מרווחים שמתקבלים על ידי תשלום עבור חשיפות, קליקים, לידים והמרות. חלק ממנהלי האתרים משתמשים בהונאות ומניפולציות לקליקים כדי לקבל עמלות גבוהות יותר מגוגל או ממפרסמים אחרים.

 3. לקוחות ממורמרים – אם חוויתם אינטראקציה לא נעימה עם גולשים או לקוחות באתר שלכם הם עלולים להתנקם בכם ולנסות לגרום לכם להפסד כספי. הונאת קליקים שמתבצעת על ידי לקוחות לא מרוצים מזיקה מאוד ופוגעת בחברה ולא רק בהיבט הכלכלי אלא גם מבחינת חישובים וביצועים, שכן אחוז ההמרה שלכם יורד משמעותי כאשר אתם סופגים קליקים מזויפים.

 4. הונאות קבוצתיות – אולי הסוג הקשה ביותר של הונאת קליקים. בהונאות קבוצתיות מתאגדים מספר אנשים שרוצים לבצע הונאת קליקים על מנת לפגוע במתחרה או לנסות לגזול סכומי כסף מחברות מדיה ופרסום ובאמצעות עבודה משותפת ידנית או עם בוטים, הם יכולים לייצר מיליוני קליקים מזויפים כל יום.

התעשיות שנפגעות הכי הרבה מהונאות קליקים

כמו בכל תחום אחר בו יש השפעה שונה בהתאם לסוג התעשייה וסוג העסקים שעובדים בתעשייה, גם בהונאות קליקים יש תעשיות שנפגעות יותר ויש כאלו שפחות. מן הסתם התעשיות שנפגעות הכי הרבה הן תעשיות שמרבות בהוצאות ותקציבי פרסום והעלות שלהם לקליק היא בדרך כלל גבוהה מאוד. הנה שלושת התעשיות שנפגעות הכי הרבה מרמאות בקליקים:

 • פיננסים – 22% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים
 • אוכל – 16% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים
 • משפחה – 18% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים

ולהבדיל מתעשיות אלו, יש תעשיות שנפגעות הרבה פחות כמו:

 • ספורט – רק 3% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים
 • מדע – רק 3% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים
 • אתרי מידע – רק 2% מהטראפיק מגיע על ידי בוטים

האם הונאת קליקים היא חוקית?

לפעמים הונאה קטנה נתפסת כבלתי מורגשת ופחות מייחסים לה חשיבות. המשמעות היא שהונאות קליקים נאכפות בעיקר רק בתעשיות הגדולים והעסקים הגדולים בתעשיות אלו. תחשבו שעל כל רמאות כזאת, רשויות (שגם ככה לא הכי טכנלוגיות) צריכות לאסוף נתונים חיוניים והמון פרטים כדי להגיע לכתב אישום. הונאות קליקים הן כמובן לא חוקיות והן נאכפות עד כמה שאפשר אבל לא כנגד אנשים פרטיים אלא כנגד ארגונים וחברות. לא כל מי שיבצע הונאת קליקים ייתפס, ישלם וייענש.

איך לזהות בוודאות אם מתבצעת הונאת קליקים בקמפיינים שלכם?

לכל בעל אתר יש את האפשרות לזהות אם מתבצעת הונאת קליקים בקמפיינים במערכות הפרסום שבהם אתם מפרסמים. כדי לזהות הונאות וקליקים מזויפים, חשוב להכיר את העסק שלכם, את הקהל, את האתר של העסק ואת הנתונים שיש ביום-יום באתר בזמן שגרה – כמה כניסות יש בדרך כלל, כמה כניסות מגיעות מהקמפיינים, מה יחס ההמרה של הקמפיינים ועוד מידע רלוונטי תוכלו למצוא ב-Google Analytics ומערכות הפרסום. לאחר שצברתם מספיק מידע תוכלו לראות מתי אחוזי ההמרה שלכם צונחים משמעותית ולהעריך שאולי תוקפים אתכם באמצעות רמאות ומניפולציות של קליקים. כדי למנוע את ההונאות הללו תוכלו להשתמש ב-ClickCease.

מה זה ClickCease ואיך הכלי הזה עוזר לכם?

ClickCease היא תוכנה אמינה לגילוי וחסימה של הונאות קליקים. קליקסיז נועדה לעבוד בעיקר עם מודעות גוגל (מודעות שעובדות במתכונת של CPC). התוכנה משלבת אלגוריתם קנייני לזיהוי הונאות קליקים שגם מזהה כתובות IP מזויפות. ClickCease מוגדרת ככלי אוטומטי לזיהוי והגנה מפני הונאות קליקים ששומרת על מפרסמים ומשווקים בדיגיטל ומגנה על מודעות PPC. במילים אחרות – היא שומרת מפני הונאה בקליקים של מודעות גוגל.

הונאות קליקים לא מוגבלות לתעשייה או עסק מסוים והן מתרחשות ברחבי האינטרנט 24/7 בכל ימות השנה. Google Ads נחשבת לחמערכת הפרסום הגדולה בעולם שבה מושקע התקציב הגדול בעולם ולכן המערכת של קליקסיז כל כך משמעותית עבור מפרסמים. גם בפייסבוק ClickCease נותנת מענה, אמנם התקציב לא מתבזבז כי מודל התשלום אינו PPC אבל המידע באתר לא נפגע ואחוזי ההמרה נשמרים כמו שהם כאשר נמנעים קליקים מזויפים מפייסבוק.

איך בעצם ClickCease מגנה עלינו מהונאות קליקים?

המערכת של ClickCease בנויה בצורה שבה היא עושה את המקסימום הניתן כדי להגן על חשבונות הפרסום שלנו, על המודעות שלנו ועל אתצר האינטרנט שלנו מפני קליקים מזויפים והונאות של קליקים. היא מצליחה לשמור בצורה כל כך טובה באמצעות היתרונות הבאים:

 • אלגוריתם חסימת IP אוטומטי – בעבר, לאנשים שביצעו הונאות קליקים היה קל להתחמק, להישאר אנונימיים ולהמשיך לבצע קליקים מזויפים במערכות מבלי להיתפס. כיום, לקליקסיז יש מערכת IP אוטומטית שמנתחת באופן פעיל כל קליק שנכנס כדי לקבוע אם יש פה הונאה או שמדובר בקליק תקין.
חסימה אוטומטית של IP
 • מגוון רחב של גורמים לגילוי הונאות – כדי להשיג את הרמה הגבוהה ביותר של זיהוי הונאת קליקים, ClickCease משתמשת ב-126 גורמים כדי לקבוע מאיפה מגיעים הקליקים. כל גורם נותן ציון מסוים עבור הקליק ואם קליק מסוים לא עבר את הציון הרצוי (שבעצם אומר שהוא קליק תקין), אז ה-IP מתווסף אוטומטית לרשימת ה-IP החסומים.

 • הגנה מפני הונאות קליקים 24/7 – המערכת של ClickCease מחוברת לקמפיינים שלכם ומונעת הונאות קליקים במשך כל שעות היום. בנוסף, המערכת לומדת תוך כדי תנועה ומשפרת את קצב הזיהוי שלה. על ידי ניתוח ולמידה מהנתונים המערכת משפרת את קצב הזיהוי באופן אוטומטי. זה אומר שהמערכת עובדת לבד ואתם לא צריכים לאשר או ללחוץ עליה כדי שהיא תתחיל לחסוך לכם כסף.
הגנה אוטומטית מפני הונאות קליקים
 • רשימה שחורה של IP במאגר נתונים עצום – אחת מהתכונות הכי טובות של ClickCease היא שיש לה מאגר מידע עצום של כתובות IP המוגדרות ככתובות מזיקות שמתעדכן באופן שוטף על ידי לקוחות החברה. אפשרות זו מבטיחה לכם הגנה מקסימלית שתלך ותשתפר עם הזמן, ככל שיותר אנשים יעבדו עם ClickCease.
 • תשתית ארגונית – על מנת לספק את ההגנה הטובה ביותר מהונאת קליקים עבור הלקוחות, המערכת כולה בנויה כאילו מתוך ארגון כדי להתחשב בחברות, עסקים וארגונים. אתם יכולים לישון בשקט בידיעה שהשרתים של ClickCease יכולים להתמודד עם קליקים מזויפים בקלות.

 • מגנה גם על מתקפות Google AdSense – תכונה מעולה של ClickCease שמגנה מפני אחת מהונאות הקליקים הנפוצות ביותר. אחוז גדול מהונאות הקליקים מתרחשות ברשת המדיה ולאו דווקא ברשת החיפוש ולכן אפשרות להגן על קליקים מזויפים במודעות אדסנס זה יתרון משמעותי.

כמה כסף ניתן לחסוך בעזרת ClickCease?

בדרך כלל, 1 מתוך 4 קליקים במודעות ממומנות הוא קליק מזויף שמגיע מהונאת קליקים. עלות הקליק משתנה לפי התחום בו אתם עובדים, רמת התחרות וכמות המתחרים. בנוסף, סביר מאוד שבענפים בהם אחוז ההונאות גבוה גם כמות הקליקים המזויפים תהיה גבוהה יותר. ClickCease מזהה 90% מהונאות הקליקים המתבצעות בקמפיינים שלכם ולכן חוסכת סכומי כסף גבוהים למי שמשתמש בתוכנה. בממוצע על כל 10,000 ש"ח שתוציאו בחודש בגוגל – ClickCease תחסוך לכם לפחות 500 עד 1500 שקלים כל חודש!

איך מתחילים לעבוד עם ClickCease?

ככל שהטכנולוגיה גדלה מיום ליום, החשש מהונאות קליקים זו בעיה שהולכת וגוברת וגורמת להשפעה רבה מיליוני אנשים ברחבי העולם. המאבק בהונאות קליקים מתנהל כבר שנים רבות ו-ClickCease מהווה פתרון איכותי לבעיה זו. עם קליקסיז תוכלו בקלות לבנות מסעות פרסום רווחיים ולא תצטרכו לדאוג מהונאת קליקים. אתם יכולים להתחיל עם ClickCease בחינם מכיוון שהם מציעים תקופת ניסיון של שבוע.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!