דרופשיפינג באטסי

icon About

דרופשיפינג באטסי - Etsy Dropshipping

בשנים האחרונות, תחום הדרופשיינג הפופולרי חצה את הגבולות של איביי ואמזון ונכנס גם לפלטפורמת Etsy. יזמים יצירתיים שמגיעים מתחום הדרופשיפינג מבינים את הפוטנציאל הכלכלי של דרופשיפינג באטסי ולכן בחרו למכור בפלטפורמה הזאת למרות שהיא לא באותו סדר גודל כמו המתחרות שלה. לא כולם מוכרים את שיטת המכירה דרופשיפינג ואיך אפשר להשתמש בה כדי למכור מוצרים ב-Etsy. בדף הזה תקבלו את כל המידע הרלוונטי על דרופשיפינג באטסי.

מה זה אטסי?

אטסי היא בעצם שוק אונליין בעולם המסחר האלקטרוני הצומח. אם עדיין לא הכרתם אות, אז מדובר בפלטפורמה מקוונת גלובלית המיועדת לשיתוף ומכירת מוצרים שדומה לפלטפורמות איביי או אמזון. סוחרים רבים חשבו שפלטפורמת אטסי עובדת בצרוה קצת מיושנת, מאחר ולקוחות המתינו לפעמים זמן רב כדי לקבל מוצרים וליצרנים לא הייתה שליטה מלאה על המלאי. אך Etsy זוכה להצלחה גדולה כיום. כמו כן, כמות העסקים הקטנים וכמות היוצרים והסוחרים החדשים בפלטפורמה גדלו בצורה מסחררת, מה שהפך את אטסי לחברה מובילה כיום. Etsy פעילה מאז 2005 והיא ייצרה הכנסה שנתית של 200 מיליון דולר ב-2019 ו-350 מיליון דולר ב-2020.אם זה לא מספיק אטרקטיבי עבורכם אז חשוב שתדעו שיש לה גם מעל 40 מיליון קונים בפלטפורמה. למרות כל המספרים הללו, אטסי בנויה באופן קצת שנוי במחלוקת שמקשה על סוחרים ויזמים מתחילים להתחיל למכור במערכת. בעיניי, ל-Etsy יש פוטנציאל עצום, במיוחד בעידן בו מסחר אלקטרוני צומח במהרה

איך דרופשיפינג באטסי עובד?

לפתח עסק דרופשיפינג באטסי זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. חשוב לציין שאין הוראות ברורות שקובעות שיש איסור על דרופשיפינג במערכת, מודלי עסקים דומים, כמו דרופיפשינג של הדפסה על פי דרישה (POD), יכולים להיות מבלבלים וקשים ליישום באטסי. עם זאת, ישנם שני סוגים עיקריים של דרופ שניתן לבצע ב-Etsy, אף על פי שהם לא בדיוק עומדים בקנה אחד עם הדרופשיפינג המוכר:

 1. לפתוח חנות באטסי ולמכור מוצרים שמיוצרים על ידי ספקים חיצוניים – מזכיר את שיטת הדרופשיפינג הקלאסית שבה אתם לא צריכים להשקיע הרבה תקציב מראש. בכל זאת, עליכם עדיין לנהל את מילוי ההזמנות. יתרון נוסף הוא כי Etsy מחייבת מוכרים להשתתף בתהליך עיצוב המוצר, שזה אומר שבאפשרותכם למכור פרטים שעיצבתם בעצמכם.
 2. לקחת מוצרים מאטסי ולמכור אותם באתר האיקומרס שלכם –  המודל העסקי הזה מזכיר קצת דרופשיפינג הפוך והוא כולל רכישת מוצרים ממוכרים אחרים באתר של אטסי ואז למכור אותם בחנות הפרטית שלכם. זה נותן לכם יותר שליטה ואוטונומיה בעסק שלכם, אך מחייב עבודה נוספת בצד של שיווק החנות. חשוב לומר שאסור לכם לקחת מוצרים מאטסי ולמכור אותם שוב באטסי תחת שם מוכר אחר.
פלטפורמת אטסי

מה החוקים של דרופשיפינג באטסי?

דרופשיפינג באטסי יכול להיות עסק מעט מורכב, מאחר והפלטפורמה אינה מתירה זאת באופן פשוט וברור. בכל זאת, ישנם כללים ותנאים ש-Etsy הציבה שנגועים במודלי של עסקים דומים. הנה כמה מכללי הדרופשיפינג באטסי שחשוב לזכור:

 1. הטבע של הפריטים שאתם מוכרים ב-Etsy צריך להיות מיוצרים ברמה ידנית כמו תכשיטים או ציורים.
 2. כל הפריטים חייבים להיות יצורים או מעוצבים על ידי המוכר. Etsy אינה מתירה מכירה מחדש בפלטפורמה, כלומר, אין לכם רשות לרכוש מוצרים ידניים ממוכרים אטסי ולמכור אותם מחדש בחנות האישית שלכם.
 3. כאשר אתם עובדין עם "שותפים לייצור", עליך לציין את יחסי העבודה ביניכם כדי שהלקוח יבין את הנושא של זכויות היוצרים על מה שרכש. עם זאת, שותפי הייצור שלכם לא יכולים להיות חברי חנות Etsy או ספקים שכבר עובדים בפלטפורמה.
 4. כל דף מוצר ב-Etsy חייב למכור ולקדם באופן ישיר פריט דיגיטלי או פיזי. Etsy אוסרת על מוכרים לשים לינקים בתוך דף המוצר, מודעות דרושים, או פעילויות דומות.
 5. איסורי מכירה מרכזיים באטסי כוללים: מכירת מוצרים שנמכרים על ידי סוחרים שאינם מקושרים לעסק שלכם, מכירת פריטים מועתקים מעסקים אחרים, מכירת פריטים תוך פרסום ושימוש מחדש במוצרים עם טריידמארק של עסקים אחרים או חברות.
 6. סוחרי אטסי אינם רשאים לעשות בדרופשיפינג מ-AliExpress.

לכן, כדי למצוא פתרונות יצירתיים ולדעת איך לעשות דרופשיפינג באטסי, חשוב לזכור את החוקים וההגבלות הללו. בסופו של דבר, זו חובתו של המוכר לוודא שפרקטיקות העסק שלו עומדות במדיניות של Etsy.

דרופשיפינג ב-Etsy - יתרונות וחסרונות

מה היתרונות בדרופשיפינג באטסי?

דרופשיפינג זה תחום פופולרי במגוון פלטפורמות שונות. הסוחרים המובילים עושים דרופשיפינג ב-Amazon, דרופשיפינג ב-eBay, דרופשיפינג ב-Shopify, ועוד הרבה יותר. אז, למה אנשים מתעניינים בדרופשיפינג באטסי? לפניכם הסיבות המרכזיות:

 • מוצרי Etsy פופולריים בקרב קהלים מסוימים – אם אתת מחפשים מוצרים שנעשים בצרוה ידנית, פריטים להדפסה או מוצרים מתחום האומנות, אז אטסי היא אחת מהפלטפורמות הגדולות ביותר עבור קהל היעד הזה. מוכרים שמחפשים למכור מוצרים דיגיטליים או מוצרי אמנות להיות מעוניינים בדרופשיפינג ב-Etsy.
 • תחרות נמוכה בשביל דרופשיפרים – החוקים וההגבלות המחמירים של Etsy לגבי מכירה מחדש של מוצרים והדפסה על פי דרישה עשויים להפוך את הפלטפורמה ליותר מאתגרת עבור סוחרי דרופ. אך זה גם אומר שישנה פחות תחרות בפלטפורמה, ומציעה הזדמנות נהדרת למי שעושה דרופשיפינג בצורה טובה.

מה החסרונות בדרופשיפינג באטסי?

בעוד שדרופשיפינג באטסי מציע את יתרונות מדהימים, החסרונות יכולים לגרום לכם לחשוב מחדש על הפלטפורמה. הנה רק כמה מהחסרונות של דרופשיפינג ב-Etsy:

 • עמלות גבוהות – מוכרים ב-Etsy חייבים לשלם עמלה של 20 סנט לכל פריט שמעלים למכירה ועמלת עסקה של 6.5% על מחיר המוצר המוצג, וגם על דמי משלוח ועטיפת מתנות. כמו כן, קיימת עמלת 2.5% עבור המרה למטבעות גלובליים. אם תבחרו לבנות אתר מותאם אישית באמצעות שירות Pattern של Etsy, זה יעלה לכם 15 דולרים לחודש. העמלות הללו הן חובה בעבודה עם אטסי ואתם צריכים להכניסות אותם לחישוב בעת קביעת מחירים ושולי רווח.
 • סקייל נמוך – מרבית המוצרים ב-Etsy הם מוצרים שנוצרו בצרוה ידנית, שזה בדרך כלל מוצרים שלא ניתן לייצר בכמויות מסיביות. לכן, ספקי מוצרים לאטסי אינם יכולים לייצר פריטים במהירות של יצרנים גדולים יותר. בנוסף, המלאי של פריטים וינטאג' ועניתקות די מוגבל, מה שהופך את הסקייל של העסק שלכם באטסי ואת הגדלת ההכנסות למשימה מאתגרת יותר.
 • אין מכירה בסיטונאות – ביוני 2018, Etsy החליטה לסגור את תוכנית המכירה בסיטונאות שלה, אשר אפשרה למוכרים למכור לסוחרים ולא רק ללקוחות קצה. לכן, אם ברצונכם לעשות דרופשיפינג של מוצרי Etsy, תוכלו לבצע מכירה לצרכנים בלבד.

דרופשיפינג למוצרים מאטסי בחנות שופיפיי

כאשר מדובר בדרופשיפינג למוצרים שנמצאים באטסי באמצעות Shopify, ניתן לפרסם מוצרים מ-Etsy בחנות שלכם דרך אפליקציות של Shopify. יש לזכור שהחיסרון בכך הוא שלרוב המוכרים במערכת משווקים מוצרים שנוצרו בצורה ידנית, ולכן הכמויות מוגבלות. אם אתם מייצרים המון טראפיק בתשלום באמצעות קידום ממומן למוצר מסוים, הספק עשוי להיות מוצף והוא לא יוכל להתמודד עם כל הבקשות שאתם שולחים. ומאחר והמוצר הוא מקורי, אתם גם לא תוכלו למצוא מוכר חליפי, וזה יכול לגרום ללקוחות שלכם להיות לא מרוצים.

למה אי אפשר למכור באטסי מוצרים מאליאקספרס?

הדרופשיפינג מ-AliExpress ל-Etsy אסור. למה? משום שהמוצרים צריכים להיות מיוצרים בצורה ידנית, מוצרי וינטג' או מוצרי אמנות ייחודיים. לדוגמה, אם אתם מוכרים חולצה, העיצוב על החולצה חייב להיות משהו שאתם יצרתם. למרות שיש המון סוחרים שמצליחים לעשות דרופ מאלי לאטסי, ברמת הוראות הפלטפורמה אסור לכם לעשות דרופשיפינג מאליאקספרס ב-Etsy. ובמידה ותיתפסו אתם יכולים להיות מורחקים מהפלטפורמה. האם דרופשיפינג ב-Etsy מותר? כן. אם אתם מנהלים חנות דרופשיפינג מבוססת הדפסה לפי דרישה שבה עיצבתם את המוצרים בעצמכם, אם אתם מבצעים דרופשיפינג של מוצרים שלא יצרתם או עיצבתם, אז לא.

איך לבנות את מותג הדרופשיפינג שלכם?

ייתכן ש-Etsy אינה השוק הטוב ביותר לדרופשיפינג של מוצרים. אך זה אינו אומר שאתם לא יכולים לבצע דרופשיפינג עם חנות פרטית ביחד עם הדרופ באטסי. הדרך הטובה ביותר לבצע דרופשיפינג של מוצרים ברשת היא ליצור חנות אונליין אישית שלכם. מה שמאפשר לכם שליטה מלאה על העסק האינטרנטי שלכם. הנה כמה יתרונות לבעלי חנות משלהם:

 1. מיתוג: אנשים יזכרו את שם החנות שלכם ולא את הפלטפורמה שבה אתה משווק, כמו Etsy.
 2. הגדלת מאמצי שיווק: בנו רשימת מיילים עבור אימייל מרקטינג וקדמו את החנות ואת המוצרים.
 3. פרסמו כמות גדולה של מוצרים למכירה: אתם יכולים למכור כמות גדולה של מוצרים בחנות פרטית מבלי לשלם על עמלות נוספות.

לסיכום

דרופשיפינג באטסי עשוי להיות מאוד מאתגר, במיוחד עבור סוחרים מתחילים ואנשים שרק עכשיו למדו את תחום הדרופשיפינג. הסיבה המרכזית שמכירה באטסי היא לא קלה היא שבשונה מפלטפורמות איקומרס אחרות, באטסי צריך למכור סוג מסוים של מוצרים כמו מוצרי אמנות או מוצרי POD. לכן, כמעט בלתי אפשרי לעשות דרופשיפינג מאליאקספרס לפלטפורמה הזאת, שזה בעצם הדרופ הבסיסי שכל המתחילים עושים בתחילת הדרך. יחד עם זאת, למקצועני דרופ שכבר מכירים את העולם, עבודה נכונה באטסי יכולה להניב רווחים מעולים.

מעוניינים בספק מוצרים לחנות דרופשיפינג באטסי? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

 • סורסינג למוצרים בחינם
 • אינטגרציה לחנויות עם API
 • תשלום עבור עלות המוצר בלבד
 • משלוחים לארץ ולעולם
 • ניהול הזמנות שוטף
 • הזנה של מספרי מעקב
קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!