המדריך השלם להקלטת סשנים ב-Hotjar

המדריך השלם להקלטת סשנים ב-Hotjar

מה הם הקלטות סשנים (Session Replays)?

הקלטות סשנים הם תיעוד ביצועים של מעשים אמיתיים שנעשו על ידי משתמשים שגלשו לאתר. הקלטות לוכדות תזוזת עכבר, לחיצות, נקישות וגלילות בין מספר דפים במכשיר נייד ונייח. סוגי ההקלטות הנפוצות בהוטג'אר ידועים גם בתור Sessions Replays, User Recordings ו-User/Visitor Replay Tools, הקלטות סשנים הם כלי שעוזר לקבל הבנה עמוקה על איך משתמשים יוצרים אינטרקציה עם האתר, שזה עוזר לפתור בעיות, לשפר UX, ולבסוף לשפר יחס המרה.

הקלטות מסך

5 דרכים שבהם הקלטות סשנים יעזרו לכם להבין את הלקוחות שלכם

הקלטות ושידורים חוזרים הם כלי סופר חזק לקבל תובנות פנימיות על איך משתמשים מתנהגים – זה הדבר הכי קרוב ללהיות באותו החדר עם המשתמשים שלכם ולראות בדיוק איך הם יוצרים אינטרקציה עם האתר שלכם. הנה 5 הדרכים הכי פופולריות שבהם ניתן להשתמש בהקלטות סשנים בשביל ללמוד עוד לגבי הלקוחות שלכם

1. להבין ולשדרג את חווית המשתמשים באתר שלכם

כשאתם שמים את עצמכם בנעליים של המשתמשים שלכם זה מאפשר לכם לחוות את החוויה איתם, תוך כדי שהם גולשים באתר שלכם ולבנות חווית משתמש מהנה ואפקטיבית יותר כתוצאה מכך. זה לא לוקח יותר מ-10-20 הקלטות להתחיל לראות איפה המשתמשים שלכם נתקעים – ואז אתם עשויים אפילו לראות מה מונע מהם מלהמיר.

2. לראות איך משתמשים מתקשרים עם אלמנטים ספציפיים באתר

הקלטות סשנים נותנות לכם ממש "זום אין" לגבי איך המשתמשים יוצרים אינטראקציה עם אלמנטים מרכזיים באתר שלכם. איפה המשתמשים מתעניינים, על מה הם לוקחים, על איזה אזורים הם מבזבזים יותר זמן, על מה הם מדלגים ועוד. הקלטות מאפשרות לכם להפסיק עם הספקולציות והניחושים לגבי כל זה ולהתחיל לראות מידע אמיתי שיגרום לשינויים משמעותיים.

הקלטות סשנים של הוטג'אר

3. לגלות באגים, בעיות ומכשולים

הסתכלות בהקלטות סשנים איפה שמשתמשים נתקעים, מבולבלים, ומתוסכלים בגלל בעיות בחוויה זה אחד מהדרכים הכי מהירות לשפר את האתר שלכם. Barriers (מכשולים שעוצרים את הלקוח מלהתקדם) יכולים להיות טכניים וגם ויזואליים: חפשו אחרי אלמנטים שבורים ובעיות בטעינה בנוסף לקופי מטעה או הנחיות לא ברורות.

4. גלו למה אנשים עוזבים את האתר שלכם

זוהי הזדמנויות להפחית bounce rate ולשמור משתמשים באתר שלכם על ידי הסתכלות בהקלטות סשנים ממשתמשים שעזבו את האתר שלכם בלי להמיר. חפשו אחרי תבניות של התנהגות משתמשים – האם הם מנווטים באופן לא סדיר? האם הם מפספסים לינק חשוב? האם הם חווים באג? ענו על השאלות האלה ואתם תדעו מה צריך לשפר.

5. עזרו לחברי קבוצות, לקוחות ובעלי מניות לקחת החלטות

הקלטות הם קלות לשיתוף, ישירות לצפייה ומאפשרות לכם לשכנע אנשים להיות בעדכם לפני שלוקחים החלטה עיצוב או החלטת אופטימיזציה. בין אם אתם מעצבי UX, מומחים לשיפור יחס המרה או משווקי על, הקלטות סשנים של משתמשים יעזרו לכם ליצר החלטות שנובעות ממידע ולראות את האפקטיביות של העבודה שלכם לאנשים ברחבי הקבוצות.

מה אתם יכולים לראות בהקלטות סשנים?

הקלטות סשנים מאפשר לכם כל מה שמשתמש רואה בדפדפן שלו.

הקלטות תזוזות עכבר, גלילות ולחיצות על מחשב נייח

כל הקלטות סשנים של משתמש יציגו תזוזות עכבר, לחיצות וגלילות בזמן אמת (אבל תמיד יהיה לכם את האופציה להגביר או להאט את המהירות של הסרטון שבו אתם צופים). בשביל להפוך את זה ליותר קל לצפייה והבנה, תזוזה מוצגת בתוך קו אדום שנשאר על המסך.

שידורים חוזרים לגלילות ולחיצות במכשיר נייד

Session Replay Tools עובדים נהדר גם עם מובייל – גלילות ולחיצות נלכדות בהקלטה.

תצוגת מספר דפים

כאשר משתמש מנווט לדף חדש (או מרענן את הדף), הסשן ימשיך להיות מוקלט בתוך סשן שלכם, מה שעוזר ליצור לכם סרטון של מסע של משתמש בין הדפים השונים בלי הפרעות.

הקלטות של לחיצות מקלדת

הקלטות סשנים יעקבו אחרי מידע לגבי לחיצות מקלדת (מידע שמוקלד על ידי המשתמשים) במקרים מסויים אם אתם מאפשרים שדות מסוימים. בברירת מחדל, כלי הקלטות סשנים אמינים כמו Hotjar אוטומטית יסננו מידע אישי מזהה (כמו מידע שמשתמש שם בשדה של כרטיס אשראי) ויש להם פיצ'רים שיעזרו לכם להוריד אלמנטים מסויימים.

זהו! למדתם כל מה שצריך לדעת על הקלטות סשנים של Hotjar

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!