The Graph (GRT) – מה זה דה גרף ואיך המטבע הזה עובד?

The Graph (GRT) - מה זה דה גרף ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

מאז הקמתו של הביטקוין, שוק הקריפטו הפך לתחום רווחי עם שימושיות מגוונת ומגוון פרויקטים בבלוקצ'יין ונכסים קריפטוגרפיים שונים. The Graph הוא אחד מנכסי הקריפטו החדשים יותר שהצטרפו לשוק עם שימושיות ייחודית, שנוסד ב-2018 על ידי יניב טל, ברנדון רמירז ויניס פולמן. The Graph (GRT) הוא פרוטוקול אינידקציה מבוזר ופתוח המיועד לנתוני בלוקצ'יין. הוא תוכנן לאפשר שאילתות ברשת איתריום. רשת דה גרף מאפשרת גם למפתחים לבנות API שונים הידועים כסאב-גרפים לשאילתות נפרדות. הפרוטוקול מתמודד עם בעיות של אבטחת שאילתות, מיטוב נכסים, ארגון שרשרת חוזרת, ובעיות נוספות שנפתרות באמצעות סאב-גרפים. רוצים לדעת עוד על The Graph (GRT) אבל לא בטוחים מה זה בדיוק ומאיפה להתחיל? אל דאגה. מדריך זה נועד ללמד אתכם הכל על הפרויקט ולהכין אתכם לחווית מסחר הנוחה והנוחה ביותר שקיימת בשוק.

דה גרף GRT - מחיר (USD)

מה זה The Graph?

דה גרף הוא פרוטוקול פתוח המבוסס על טכנולוגיית DLT (Distributed Ledger Technology), שתוכנן בביזור באופן מלא לאסוף נתוני בלוקצ'יין ללא התערבות צד שלישי. הפרוטוקול מייצג API גלובלי לאינדקס, ארגון ושאילתה של נתונים, שנעשים נגישים בקלות ומעובדים באמצעות שפת התכנות GraphQL. עם השקת הרשת המרכזית של The Graph, פתחו הצוות את הדרך לביזור מוחלט של אפליקציות, ויצרו רשת של ספקי שירותים שבה יכולות לפעול אפליקציות מבוזרות ללא תלות בפלטפורמות אחרות ונתוני בלוקצ'יין נגישים בקלות. עם API פתוחים וציבוריים הנקראים סאב-גרפים, אלפי אפליקציות מבוזרות יכולות לפעול על הרשת, בעוד הרשת המרכזית של The Graph כבר מארחת מאות אפליקציות.

דה גרף ערך מכירה ציבורית ופרטית, וגייס 12 מיליון דולר מהמכירה הציבורית של האסימון. הפרויקט גייס עוד 5 מיליון דולר ממכירה פרטית שנתמכה על ידי Coinbase Ventures, Digital Currency Group, ו-Framework Ventures. מולטיקוין קפיטל השקיעה גם 2.5 מיליון דולר ב-The Graph. הרשת מסתמכת על צמתים להפעלת הרשת המרכזית של The Graph ומספקת סביבה מושלמת לאפליקציות מבוזרות ולמפתחים, בעוד שאינדיקטורים, מנפים ומפקידים משתתפים בשוק עם אסימוני GRT. המטבע GRT הוא המטבע המקורי של רשת The Graph ומשמש להקצאת משאבים שונים בתוך האקוסיסטם של דה גרף.

The Graph

האתר הרשמי של דה גרף (The Graph)

איך דה גרף בעצם עובד?

ככל שהפיננסים המבוזרים (DeFi) זוכים לביקוש רב יותר, כך גם פרוטוקול The Graph הופך להיות רלוונטי בכלכלת הקריפטו הרחבה יותר. פרוטוקול דה גרף מאפשר למפתחים ולמשתתפים ברשת להשתמש ב-API ציבוריים ופתוחים כדי לבנות סאב-גרפים לאפליקציות מבוזרות שונות, ולשאול, לארגן ולאסוף נתונים. באפריל 2021 לבדו, השירות של The Graph עיבד 20 מיליארד שאילתות. הרשת נתמכת על ידי ה-Graph Node שסורק את מסד הנתונים של הבלוקצ'יין המשמש את משתתפי הרשת לארגון הנתונים. מפתחים ומשתתפי רשת יכולים לשלם באסימוני GRT עבור שימוש ויצירת סאב-גרפים. על ידי אינדקס של נתונים, מפתחים יכולים להגדיר את מבנה הנתונים במונחים של ציון הדרך שבה עליהם להיות בשימוש על ידי אפליקציות מבוזרות. אינידיקטורים יוצרים שוק מבוזר לשאילתות שבו צרכנים יכולים לשלם ב-GRT על שימוש בשירותים הזמינים ברשת.

הרשת מובנית בצורה שבה היא צריכה להיות נתמכת על ידי מפקידים, אינדיקטורים ומנפים, המספקים שירותי קיטוב ואינדקס לצרכנים תמורת אסימוני GRT. זוהי הדרך בה משתתפי השוק מונעים לשפר כל הזמן את ה-API ולספק נתונים מדויקים. על פני רשת The Graph, צרכנים המעוניינים בסאב-גרפים יכולים לשלם למשתתפי הרשת באסימוני GRT. בהיררכיה של רשת The Graph, אינדיקטורים הם מפעילי צמתים המפקידים אסימוני GRT לאפשר אינדקס ושאילתות. משתמשי הרשת יכולים לבנות ולהשתמש באפליקציות על איתריום, IPFS ו-PoA דרך GraphQL ועוד רשתות צפויות להיות נגישות בעתיד.

מי המייסדים של דה גרף?

The Graph נוסד ב-2018 על ידי Yaniv Tal, Brandon Ramirez ו-Jannis Pohlmann. טל הונע מחוויותיו האישיות של כמה קשה יכול להיות ליצור אפליקציות מבוזרות חדשות באיתריום. יחד עם צוותו, יניב טל יצר את The Graph עם הרעיון לעצב ולהשיק את האפליקציה המבוזרת שיוצרת אינדקס באמצעות שאילתות הראשונה מסוגה, שכן לא היה דבר דומה בשוק באותו זמן. ב-2020, הצוות שיגר את הרשת המרכזית של דה גרף כצעד קדימה לשימוש באפליקציות מבוזרות, שגם הגדיל את נפח יצירת הסאב-גרפים ברשת. המטרה הסופית של הפרויקט היא להנגיש את Web 3 לכל אחד ולאפשר יצירת אפליקציות מבוזרות ללא צורך בשרתים או ברשות מרכזית.

מה הופך את The Graph לייחודי?

רשת דה גרף הושקה כפרויקט בלוקצ'יין הראשון מסוגו. כשוק מבוזר ראשון לשאילתה ואינדקס של נתונים לאפליקציות מבוזרות, The Graph מציע שימושיות ייחודית. זה הופך אותו לפרויקט מעניין בתחום הבלוקצ'יין ומטבעות קריפטו, שיכול גם להשתקף במחיר של המטבע GRT. הייחודיות של הפרויקט נובעת גם מהמטרה שלו, שהיא לספק נתונים בקלות לצרכנים ברשת The גרף. הפרוטוקול מופעל בתמיכת משתתפי הרשת, שבהם מאנדקסים (אנשים שאחראים על האינדקס) ממלאים את תפקיד מפעילי הצמתים כדי ליצור שוק ייחודי לאינדוקס של נתונים ממקורות בלוקצ'יין שונים, כמו איתריום. דה גרף הוא השוק המבוזר הראשון שמתמודד עם הקשיים הקשורים ליצירת אפליקציות מבוזרות במונחים של פתרון בעיות של אינדקס ובעיות קנייניות.

מה נותן למטבע The Graph ערך ממשי?

לדה גרף יש גם ערך טכני ושוק כאשר אסימוני GRT נסחרים בשוק הקריפטו. מגוון של גורמים ספציפיים מגדירים את הערך של The Graph ואת מחיר GRT. אחד הדברים שנותנים ערך למטבע של דה גרף הוא מבנה הבלוקצ'יין שלו. גורמים כמו היצע הכולל, היצע המוחזק, מסלול הפרויקט, תכונות טכניות, שימוש ראשי, רגולציות, אימוץ, עדכונים, שדרוגים, ואירועים חשובים אחרים הם אלו שמגדירים את הערך שוק של The Graph. הערך הפנימי של The גרף מוגדר על פי מה שהפרויקט מציע למשתמשים ולכלכלה הרחבה יותר, שבמקרה הזה הוא ארגון, אינדקס וקיבוץ נתונים נגישים מרשתות אחרות. הערך של דה גרף גדל גם עם השקת הרשת המרכזית שלו ב-2020 כשהפרויקט מתפתח לעבר המטרה הסופית של השגת מידע מלא עבור אפליקציות מבוזרות כשער כניסה ל-web 3.

כמה מטבעות The Graph יש?

דה גרף הושק עם היצע כולל של 10 מיליארד GRT, כשאסימונים חדשים נוצרים כתגמולים עבור אינדוקס של נתונים. שיעור הנפקת GRT השנתי החל מ-3% אך יכול להשתנות בעתיד על פי החלטת ההנהלה הטכנית. דה גרף שורפת את מס המשיכה הנגבה מהמנקים, יחד עם 1% מסך דמי השאילתה של הפרוטוקול, שגם זה יכול להשתנות בעתיד על פי החלטת ההנהלה הטכנית. זה אומר שהאם GRT הוא נכס מנפח או מצמצם בעתיד יהיה תלוי בכמות השאילתות שמעבדים בפלטפורמה. מספר אסימוני GRT הנמצאים במחזור המוכפלים במחיר הנוכחי של The Graph מגדירים את שווי השוק של דה גרף, שמגדיר את דירוג השוק והדומיננטיות שלו בשוק.

איך ניתן להשתמש ב-The Graph?

רשת דה גרף מאפשרת למשתמשים לאפשר פעילות ויצירה רציפה של dApps, וכן לאסוף ולהשתמש בנתונים שנאספים מרשתות בלוקצ'יין. האסימון המקורי, GRT, משמש את כל משתתפי הרשת למטרות שונות. GRT הוא חיוני במערכת התגמולים של הרשת, שכן מפעילי האינדקסים, האינדיקטורים והמפקידים משתמשים בו כדי לשפר את השוק ולהריץ אותו בו זמנית. מפקידים יכולים להשקיע את אסימוני ה-GRT שלהם כדי למנות את ההון שלהם למפעילי האינדקסים שמשתמשים ב-GRT נעולים להפעלת הצמתים ברשת. גם המאמתים מקבלים תגמול ב-GRT עבור שירותי האימות שלהם, והצרכנים הם משתמשי הרשת שמשלמים עבור שירותי אינדקס ב-GRT. אסימוני GRT משמשים גם לשחרור dApps הזמינות דרך בלוקצ'יין The Graph ורשתות תואמות. משתתפי הרשת מרוויחים כסף בצורת המטבע GRT, ו-GRT גם יכול להיסחר בשוק הקריפטו.

איך להשתמש בדה גרף

הטכנולוגיה של דה גרף, מתוך האתר של המטבע

איך לבחור ארנק ל-The Graph?

דה גרף (GRT) הוא אסימון מסוג ERC-20, כלומר ניתן לאחסן אותו בכל ארנק קריפטו שתומך ב-ETH ובאסימוני ERC-20. בעלי GRT יכולים לבחור מתוך ארנקים ניידים, מקוונים, ארנקי חומרה ובורסות קריפטו. חלק מארנקי החומרה הפופולריים שבהם אפשר לאחסן את GRT הם Ledger Nano S ו-Trezor One. אלו הם האפשרויות הבטוחות ביותר כיוון שהם מציעים אחסון לא מקוון וגיבוי. אך הם גם עשויים להיות יקרים ודורשים ידע טכני רב יותר, ולכן עשויים להתאים למשתמשים מנוסים עם כמויות גדולות יותר של GRT. ארנקי תוכנה מציעים אופציה נוספת והם חינמיים וקלים לשימוש. הם זמינים להורדה כאפליקציות לנייד או לשולחן עבודה ויכולים להיות מנוהלים או לא מנוהלים. בארנקים מנוהלים, מפתחות הפרטיים מנוהלים ומגובים על ידי ספק השירות. ארנקים לא מנוהלים משתמשים ברכיבים בטוחים במכשיר שלכם כדי לאחסן את מפתחות הפרטיים. למרות שהם נוחים, הם נחשבים פחות בטוחים מארנקי חומרה ועשויים להתאים לכמויות קטנות יותר של GRT או למשתמשים מתחילים. בין ארנקים לשולחן עבודה וניידים, בחירות פופולריות לאחסון והגנה על GRT הם Exodus ו-Coinomi.

ארנקים מקוונים גם פופולריים, נגישים, חינמיים וקלים לשימוש. הם נחשבים לארנקים חמים ויכולים להיות פחות בטוחים מארנקי חומרה או תוכנה. לאחר שתרכשו את The Graph בבורסת קריפטו, תוכלו לבחור לאחסן אותו שם. עם זאת, כשאתם סומכים על הפלטפורמה לדאוג ל-GRT שלכם, עליכם לבחור בשירות אמין עם מוניטין בתחום האבטחה והאחסון. ארנקים מקוונים הם הכי מתאימים לאחסון כמויות קטנות או למשתמשים מתקדמים שעושים עסקות תדירות. ByBit מציע פתרון אחסון בטוח, המאפשר לכם לאחסן ולסחור באסימוני GRT שלכם בלי מאמץ. אחסון ה-GRT שלכם ב-ByBit מספק לכם אבטחה ברמה של עסקים גדולים ופונקציונליות ידידותית למשתמש. קנייה ומכירה של GRT, או החלפתם בכל מטבע קריפטו אחר, נעשות ברגעים ספורים כאשר בוחרים בפלטפורמה הבטוחה של ביי ביט כפתרון אחסון שלכם.

Proof Of Stake של דה גרף

לא ניתן לכרות את The Graph והמערכת פועלת על בסיס מנגנון הוכחת החזקה. המפקידים ברשת יכולים להשקיע את מטבע ה-GRT שלהם על ידי מינוי אחריות על המטבע עבור מפעילי הצמתים (מפעילי האינדקסים). המפקידים מוקצים להשתתף ברשת על ידי התגמולים שהם מקבלים, מה שמבטיח שהרשת תהיה מאובטחת ופעילה.

לסיכום

The Graph הוא פרויקט ייחודי היוצר שוק חדש ומבוזר לנתונים נגישים שנאספים באמצעות חיבור חכם בין הרשת הראשית של דה גרף לרשתות תומכות. המטרה הסופית של יוצרי דה גרף היא להפוך את Web 3 לנגיש  עבור כל אדם תוך יצירת אקוסיסטם מתקדם עם המבנה של DLT שבו dApps יכולים לפעול ללא הפסקות. The Graph ניתן גם למסחר בשוק הקריפטו, וסוחרים ומשקיעים יכולים לקנות ולמכור את GRT כדי לייצר רווחים.

שאלות ותשובות - דה גרף (The Graph)

קניית דה גרף (GRT) זה תהליך פשוט. עברו לפאנל הניהול של הבורסה בה אתם נמצאים (אני משתמש במערכת Bybit) ובחרו ברכישה של The Graph.

אם כבר יש לכם דה גרף (GRT) והוא מוחזק בבורסה כמו ביי ביט, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בממשק ובחירת אפשרות התשלום הרצויה לכם.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!