AdEx (ADX) – מה זה אדקס ואיך המטבע הזה עובד?

AdEx (ADX) - מה זה אדקס ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

מאז היווסדו של ביטקוין, טכנולוגיית הבלוקצ'יין התפתחה לרמה שבה היא לא רק מייצגת טכנולוגיה יסודית, אלא גם עוקפת מגזרים מסוימים שבהם היא משמשת לשיפורים ושינויים משמעותיים. אחד מהמגזרים האלה הוא שוק הפרסום המקוון. AdEx הוא פרויקט בלוקצ'יין החודר לתחום הפוטנציאל של פרסומות אונליין, אך עם שיפור מסוים כדי לטפל בכל הבעיות הנוכחיות הקשורות לתחום זה. AdEx נוצר כדי לפתור ולהציע פתרונות לחלק מהחוסרים והבעיות הגדולים ביותר בפרסום באינטרנט, תוך טיפול בבעיות של פרטיות, שקיפות, הונאה ונקודות כאב אחרות. מעוניינים ב-AdEx (ADX), אך לא בטוחים מה זה ומאיפה להתחיל? אין צורך לדאוג. מדריך זה נועד ללמד אתכם הכול על הפרויקט ולהכין אתכם לחווית המסחר הקלה והנוחה ביותר הזמינה בשוק.

אדקס ADX - מחיר (USD)

מה זה AdEx?

אדקס היא פלטפורמת שיווק Web3 חדשנית המנצלת את טכנולוגיית הבלוקצ'יין ואת הפרסום המובנה באינטרנט כדי להבטיח חווית רכישת פרסומות שקופה ומוגנת מפני הונאות למפרסמי Web3. באמצעות AdEx, מפרסמי Web3 יכולים לפנות לקהלים חדשים בעולם הקריפטו ולשלוט לחלוטין על הוצאות הפרסום שלהם. המטבע המקורי של הפלטפורמה, מטבע ADX, משמש למגוון רחב של שימושים, ככלי תגמולים, סטייקינג, תשלום וממשל בתוך אקוסיסטם AdEx. מאמתים בתוך המערכת, אחראים על שלמות הפלטפורמה והם מתוגמלים במטבעות ADX על השירותים שלהם, בעוד בעלי המטבעות יכולים לבצע סטייקינג על המטבעות שלהם, להרוויח תגמולים נדיבים ולהשתתף בהצבעות ממשל. בנוסף, מפרסמים בפלטפורמה יכולים להשתמש במטבע ADX, וליהנות מעמלות קמפיין נמוכות יותר ביחס לשיטות תשלום אחרות.

Adex

האתר הרשמי של אדקס (AdEx)

איך אדקס בעצם עובד?

AdEx מבוסס על רשת איתריום, אשר מאפשרת לרשת לנצל את החוזים החכמים מאיתריום ולהשתמש בהם למשימות ותפקודים מורכבים במערכת. עסקאות של AdEx, מעקב אחר מודעות ותפקודים מורכבים אחרים מתאפשרים הודות לפונקציונליות של חוזים חכמים של איתריום. AdEx Core מורכב ממספר רכיבים, המהווים חלק בלתי נפרד מהמערכת – ADX Publisher Registry, מטבע אדקס, ADX User Registry, ADX Advertiser Registry ו-ADX Exchange. בתחילה, AdEx שימש רק כבורסה למודעות, אך כעת הוא מציע יותר פונקציונליות כדי לאפשר חוויה מותאמת אישית למפרסמים ולמשווקים.

הרשת יוצרת שלוש קבוצות שונות של משתתפים בתוכה: משתמשים, מפרסמים ומשווקים. מפרסמים בונים, יוצרים ומפיצים תוכן ברחבי הרשת. הם מאחסנים מודעות באתרים שלהם ומקבלים תשלום עבור השירותים שלהם. כמו כן, המערכת מבטיחה כי כל הלחיצות והנרשמים על המודעות המפורסמות הם אותנטיים כדי שהמפרסמים יוכלו לממש את הערך האמיתי של עבודתם. למפרסמים יש שליטה מלאה על המודעות המתפרסמות באתרים שלהם, כך שהם יכולים להשתמש בפלטפורמה כדי לנהל העדפות מודעות על ידי הוספה או הסרה של כל מודעה מהאתרים שלהם. גם למשווקים יש שליטה מלאה על המודעות שלהם, והם יכולים גם להחליט אם הם רוצים שהמודעה שלהם תופיע באתר מסוים או לא.

מי המייסדים של אדקס?

רשת AdEx הושקה בשנת 2017 כבורסה מבוזרת למודעות ולשירותים הקשורים למודעות, ולאחר מכן שודרגה לאקוסיסטם מושלם לפרסום מבוזר עם שליטה מלאה, פרטיות ושקיפות. הפרויקט הוקם על ידי היזמים הוותיקים איוו גאורגייב ודימו סטויאנוב. בנוסף ליצירת פלטפורמה לפרסום שבה כל משתתף ברשת יכול לשלוט בהעדפות הפרסום שלו, AdEx מאפשר המרה דרך אקוסיסטם מיוחד של המרה של אדקס.

מה הופך את AdEx לייחודי?

אדקס מאפשר למשתמשים לשלוט באופן מלא על המודעות, הקמפיינים הפרסומיים שלהם ועל העדפות הפרסום, תוך הצעת שקיפות ופרטיות. המערכת מחברת ישירות בין מפרסמים למשתמשים ולמשווקים בתוך אקוסיסטם AdEx, ובכך מייתרת את הצורך ברשות מרכזית, אופיינית לפלטפורמות פרסום מסורתיות כמו Google Ads. אדקס גם מציעה התאמה אישית מלאה של פרופילי המשתמשים ב-AdEx, כך שהמשתתפים ברשת יכולים להתאים את העדפות הפרסום שלהם ולמקסם את יעילות הקמפיינים שלהם. בניגוד לפלטפורמות פרסום מסורתיות התלויות ברשות מרכזית, AdEx היא מבוזרת ומחברת ישירות את כל משתתפי הרשת, ובזמן שהמפרסמים משלמים עבור השירותים שלהם ללא צורך בתיווך של גורמים אחרים שלוקחים את רוב העמלות.

מה נותן למטבע AdEx ערך ממשי?

הערך של אדקס נובע מהיכולת הטכנית שלה, הטכנולוגיה מאחורי הפרויקט, השימושיות בפרויקט וברלוונטיות הכללית של AdEx. אלו הם הגורמים שמגדירים את הערך הפנימי של הפרויקט, בניגוד לערכו בשוק, שלעיתים לא משקף את הערך האמיתי של AdEx והפונקציות שלו. הערך שוק של AdEx מתבטא במחיר המטבע ADX, הנתון לתנודות תכופות. מחיר ADX עלול להשתנות בצורה דרמטית ומהירה, ולעלות או לרדת בהתאם למגמות השוק ולשינויים במגמות בזמן מסוים. בסופו של דבר, AdEx יהיה שווה בהתאם לשימושיות ורלוונטיות למקרי השימוש שלו.

כמה מטבעות AdEx יש?

כיום ישנם 144,046,027 מטבעות ADX במחזור. לאדקס יש כמות מוגבלת של מטבעות, כלומר האספקה של מטבעות ADX היא מוגבלת. האספקה המוגבלת משמשת כאמצעי נגד אינפלציה על ידי מספר רב של פרויקטים בעולם הקריפטו. האספקה המוגבלת מונעת הידרדרות בערך של מטבעות AdEx כתוצאה מאינפלציה. מספר המטבעות ADX במחזור, מוכפל במחיר השוק הנוכחי של אדקס, שווה לשווי השוק של מטבעות הפרויקט. שווי השוק קובע את דירוג הקריפטו בהשוואה למטבעות קריפטו אחרים, וגם מגדיר את חלקו בשוק ואת השליטה שלו בשוק.

איך ניתן להשתמש ב-AdEx?

אדקס ניתנת לשימוש על ידי מפרסמים, בעלי אתרים ומשתמשים נוספים באינטרנט כדי לשפר את השירות הכולל בתחום הפרסום הדיגיטלי. כבעל נכס, ניתן להרוויח הכנסה על ידי אחסון מודעות באתר או באפליקציה שלכם תוך שמירה על שליטה מלאה על אילו מודעות מופיעות באתרי האינטרנט שלכם. כמפרסם, ניתן להחליט ישירות באילו אתרים לפרסם את המודעות שלכם, ואפשר לבחור באילו אתרים ברשת במדויק אתם רוצים שהמודעות שלכן יופיעו. משתמשים יכולים לתרום לרשת על ידי שליחת משוב על המודעות שהם אוהבים ולא אוהבים לראות באתרים שהם בדרך כלל מבקרים בהם. המטבע ADX ניתן לשימוש לצורך סטייקינג, שבו משתמשים יכולים להרוויח עוד ADX ולהשתתף בבחירת מאמתים לפלטפורמה. ADX ניתן גם למסחר אל מול מטבעות קריפטו ומטבעות פיאט בשוק הקריפטו.

הטכנולוגיה של אדקס, מתוך האתר של המטבע

איך לבחור ארנק ל-AdEx?

מכיוון שהוא אסימון מסוג ERC-20, ניתן לאחסן את ADX בכל ארנק התומך באיתריום וסוג הארנק שתבחרו יהיה לפי מה שתרצו לעשות עם המטבע וכמה תצטרכו לאחסן. ארנקי חומרה או ארנקים קרים כמו Ledger או Trezor מספקים את האופציה הבטוחה ביותר לאחסון קריפטו עם אחסון לא מקוון וגיבוי. עם זאת, הם יכולים לדרוש ידע טכני נוסף והם אופציה יקרה יותר. לכן, יתכן שהם יתאימו לאחסון כמויות גדולות יותר של ADX עבור משתמשים ותיקים יותר. ארנקי תוכנה מספקים אופציה נוספת והם חינמיים וקלים לשימוש. הם זמינים להורדה כאפליקציות לסמארטפונים או למחשבים ניידים ויכולים להיות מנוהלים או לא מנוהלים. בארנקים מנוהלים, המפתחות הפרטיים מנוהלים ומגובים על ידי ספק השירות. ארנקים לא מנוהלים משתמשים באלמנטים בטוחים במכשיר שלכם לאחסון המפתחות הפרטיים. למרות שהם נוחים, הם נחשבים לפחות בטוחים מארנקים קשיחים ויתכן שיתאימו לכמויות קטנות יותר של ADX או למשתמשים מתחילים.

ארנקים מקוונים או בורסות קריפטו גם חינמיים וקלים לשימוש, וזמינים ממספר מכשירים באמצעות דפדפן אינטרנט. הם נחשבים, עם זאת, לארנקים חמים ויכולים להיות פחות בטוחים מארנקי חומרה או תוכנה. כאשר אתם סומכים על הפלטפורמה לנהל את ה-ADX שלכם, עליכם לבחור שירות מוכר עם אבטחה טובה וממשק נוח לשימוש. לכן, הם מתאימים לאחסון כמויות קטנות יותר של קריפטו או לסוחרים במסחר תדיר. ByBit מציע פתרון אחסון בטוח, שמאפשר לכם לאחסן ולסחור באסימוני ה-ADX שלכם ללא מאמץ. אחסון ה-ADX שלכם עם ByBit מספק לכם אבטחה ברמה גבוהה מאוד ופונקציונליות ידידותית למשתמש. קנייה ומכירה של ADX, או החלפה שלו למטבע קריפטו אחר, מתבצעת ברגעים ספורים כאשר אתם בוחרים בפלטפורמה הבטוחה של ביי ביט כפתרון האחסון שלכם.

Proof of Stake באדקס

בעלי ADX יכולים לעשות סטייקינג למטבעות שלהם כדי להפוך למאמתים ברשת, וחלק קטן מאותם מטבעות יכול להישרף אם הם יתנהגו באופן שגוי. מאמתים יכולים גם לבחור ליצור בריכות סטייקינג כדי לאפשר לבעלי ADX אחרים להשקיע את המטבעות שלהם בשם המאמת בתמורה לחלק מתגמולי הסטייקינג. הקמפיין המועדף לסטייקינג, שהחל בשנת 2021, מפיק תשואה שנתית של מעל 50%. אף על פי שרשת AdEx מאובטחת בסטייקינג, רק על ידי פתרון מסוג Proof of Work ניתן לשלוח רשומות של הופעות מודעות כדי להגן על מערכת  הפרסום הדיגיטלית מהונאה.

לסיכום

AdEx היא פלטפורמת קריפטו שמגוונת את הקונספט המסורתי של פלטפורמות פרסום כיוון שהיא מציעה שליטה מלאה על מודעות והעדפות מודעות למפרסמים, משווקים ומשתמשים ברשת. הרשת הופכת את האופן שבו מפרסמים ומשווקים עושים שימוש בפרסום מודעות על ידי הצעת שקיפות, פרטיות, שליטה וביזור. אדקס יוצרת אקוסיסטם ייחודי המחבר בין משתמשי אינטרנט, מפרסמים ובעלי אתרים שבהם מוטמעים הפרסומות ללא רשויות מרכזיות, וכל ההכנסות מהמודעות והקמפיינים הפרסומיים שייכות למשתתפי הרשת.

שאלות ותשובות - אדקס (AdEx)

הפקדות ומשיכות מ-AdEx נתמכות ב-DAI כדי לשמור על יציבות. ישנם גם אפשרויות לתשלום במטבעות פיאט למשתמשים שפחות מתמצאים בקריפטו.

אני ממליץ להשתמש בארנק קריפטו בטוח עם AdEx. עם זאת, משתמשים יכולים גם להירשם רק באמצעות כתובת דוא"ל וארנק אונליין ייווצר להם במקום זאת. זה פחות בטוח אבל ניתן לחבר ארנק אחר לחשבונם במועד מאוחר יותר.

קניית אדקס (ADX) זה תהליך פשוט. עברו לפאנל הניהול של הבורסה בה אתם נמצאים (אני משתמש במערכת Bybit) ובחרו ברכישה של AdEx.

אם כבר יש לכם אדקס (ADX) והוא מוחזק בבורסה כמו ביי ביט, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בממשק ובחירת אפשרות התשלום הרצויה לכם.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!