Cardano (ADA) – מה זה קארדאנו ואיך המטבע הזה עובד?

Cardano (ADA) מה זה קארדאנו ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

הפרויקט של Cardano והמטבע הקריפטוגרפי ADA שהם יצרו הפך לאהוב בקרב קהילת סוחרי הקריפטו מאז שנוצר ב-2015. קארדאנו מנגיש גישה אקדמית חדשנית של ביקורת על חברי צוות בפיתוח הבלוקצ'יין הכללי שלו, והוא ייחודי באופן משמעותי בתחום. Cardano (ADA) מפותח על ידי Input Output Hong Kong (IOHK), חברת טכנולוגיה שנוסדה על ידי צ'ארלס הוסקינסון. הוסקינסון בא עם ניסיון רב בתחום הקריפטוגרפיה, כאשר הוא השתתף בפיתוח המוקדם של איתריום (ETH) וקרן איתריום.

קרדנו ADA - מחיר (USD)

מה זה Cardano?

קארדאנו הוא פרויקט בלוקצ'יין מבוסס הוכחת מניה (או במילים אחרות, PoS). הידוע כ"בלוקצ'יין דור שלישי", Cardano פתר את בעיות הניתוב הנפוצות שקיימות ברוב הבלוקצ'יינים של "דור שני" (כמו איתריום ועמלות הגז המוגזמות שלו). פיתוח קארדאנו מוגדר על ידי פילוסופיה מדעית מחמירה יחד עם כמויות גדולות של מחקר אקדמי וביקורת בין אחד לשני בתוך הצוות. הפרויקט של Cardano הכין מפת דרכים מעמיקה לפיתוח הכוללת חמישה שלבים עיקריים:

  • שלב 1 – Byron: הרשת הופכת לפעילה עם פונקציונליות בסיסית (העברת ADA בין אחד לשני).
  • שלב 2 – Shelley: נעשים צעדים לעבר הביזור עם נקודות שנוהלות על ידי הקהילה.
  • שלב 3 – Goguen: חוזים חכמים מופעלים ברשת.
  • שלב 4 – Basho: נקודות צדדיות נוספות, המשפרות את הניתוב ואת היעילות ברמה הדו-כיוונית.
  • שלב 5 – Voltaire: ביזור ותמיכה עצמית הופכים את ADA למבוזרת לחלוטין.

כל שלב במפת הדרכים של Cardano מאפשר חתיכה אינטגרלית של הרשת הסופית, וכאשר הפיתוח יהיה מושלם, הרשת תהיה מבוזרת לחלוטין – כלומר, מנוהלת על ידי בעלי ADA וממומנת על ידי חלק מעמלות העסקה הקטנות שלה.

Cardano

האתר הרשמי של קארדאנו (Cardano)

איך קארדאנו בעצם עובד?

Cardano הוא מה שנחשב לבלוקצ'יין דור שלישי. הוא נועד לפתור את בעיות הניתוב הפופולריות שקשורות גם לדור הראשון (Bitcoin) וגם לדור השני (איתריום), Cardano (ADA) מתברר כמקור תדיר של חדשנות והוא מתפתח עם הזמן. במקום שבו בלוקצ'יינים של דורות קודמים נוטים לגבותלעמלות עסקה גבוהות ומדד ה-TPS (עסקאות לשנייה) שלהם יחסית נמוך כתוצאה ממגבלות מסוימות בבנייה שלהם, קארדאנו נבנה בצרוה יעילה יותר כדי לספק פתרון של רשת Proof of Stake (PoS) מבוזרת, בעלת עמלות נמוכות ו-TPS גבוה. Cardano מכוון לשפר את המהירות והיכולת הכוללת של הרשת בדרכים רבות.

בחזית הפיתוח של קארדאנו נמצא הפרוטוקול של ההוכחה של המניה (PoS) של ADA, הנקרא Ouroboros. כשהו מתוכנת עם יעילות רבה בראש ובראשונה, Ouroboros מפחית באופן משמעותי את עלות האנרגיה של הרשת – במיוחד בהשוואה למנגנון Proof of Work (PoW) – ללא פגיעה באבטחה. הפתרון של שכבה 2 הקרובה לפרויקט של Cardano נקרא Hydra. הוא מתוכנת לאפשר ניתוב תיאורטית אינסופי, Hydra מאפשר עלייה בזרימה כאשר כל נקודה חדשה מצטרף לרשת. לקארדאנו יש גם תכונה ייחודית נוספת – ה-Hard Fork Combinator. למעשה, חידוש זה מאפשר לרשת לעבור נקודה קשה מבלי הפסקה רציפה בבלוקצ'יין. זה הוכח בבדיקה עם העדכון האחרון של שלב Shelley, ועבד בצרוה מעולה.

מי המייסדים של קארדאנו?

Cardano (ADA) נוסד על ידי צ'ארלס הוסקינסון – אחד המייסדים המשותפים של רשת איתריום. הוא ה-CEO של IOHK, שמפתחת את פרויקט Cardano. הוסקינסון התערב בתחום של מטבעות קריפטו לראשונה ב-2011, כאשר התחיל לכרות ולסחור. הצעד המקצועי הראשון שלו לעולם הקריפטוגרפיה היה מאוחר יותר, ב-2013, כאשר פיתח קורס הדרכה על ביטקוין שנרכש על ידי מעל ל-80,000 סטודנטים. לאחר שעזר בפיתוח המוקדם של איתריום והקמת קרן אתריום, הוסקינסון עזב כדי לרדוף אחרי חלום משלו של "בלוקצ'יין דור שלישי". כאשר ראה את בעיות הניתוב שבלוקצ'יינים הנוכחיים סובלים מהן. פרויקט Cardano נוצר ב-2015 כדרך לקדם עידן חדש של בלוקצ'יין.

מה הופך את המטבע קארדאנו לייחודי?

דבר אחד שהופך את Cardano לייחודי הוא העובדה שהוא אחד הבלוקצ'יינים הגדולים ביותר שהצליחו להשתמש במנגנון ההסכמה של הוכחת המניה (PoS). PoS הוא מנגנון פחות אינטנסיבי מבחינת אנרגיה מאשר אלגוריתם הוכחת העבודה (PoW) שביטקוין מסתמך עליו. איתריום נמצא בתהליך של שדרוג ל-PoS, לאחר שהמפתחים הבינו את היתרונות הקיימים במנגנון זה שנהנים מהם פרויקטים אחרים. המעבר של איתריום, עם זאת, עלול לקחת זמן קב ועשוי להתמודד עם קשיים בכל שלב. Cardano כבר מריץ רשת PoS מלאה. מפתחי קארדאנו גאים בטכנולוגיה שפותחה והשפעתה עם התהליך המחמיר של מחקר שעבר ביקורת של מפתחים רבים. רמת ההקפדה האקדמית הזו עוזרת לבלוקצ'יין של Cardano גם בעמידות וגם ביציבות שלו – ומוודאת שבעיות עתידיות רבות מזוהות לפני שהן הופכות לבעיה אמיתית במערכת.

מה נותן למטבע Cardano ערך ממשי?

ADA הוא הטוקן המקורי של רשת קארדאנו, שנקרא על שם המתמטיקאית מהמאה ה-19, אדה לובלייס. 57.6% מהכמות הכוללת של ADA הופצה למשקיעים במהלך הנפקה ראשונית של מטבע (ICO), בה גייסה קארדאנו 62.2 מיליון דולר. הטוקן ADA הוא גם מטבע דיגיטלי וגם דרך לבצע עסקאות ברשת Cardano (באותו האופן שאתם זקוק ל-ETH כדי לבצע עסקאות ברשת איתריום). לבעלי ADA יש גם חלק ממשי ברשת Cardano. ניתן להשתמש בטוקנים של ADA גם בהקשר למניה כדי להרוויח תגמולים מהמניה, ובעתיד הכיוון של הרשת ינוהל לחלוטין על ידי בעלי ADA, שישתמשו במנייתם כדי להצביע על החלטות פיתוח עתידיות.

כמה מטבעות Cardano יש?

לעולם לא יהיו יותר מ-45 מיליארד מטבעות ADA. בזמן כתיבת שורות אלו, הכמות הנוכחית של המטבע Cardano (ADA) היא כ-31 מיליארד. בין ספטמבר 2015 לינואר 2017, IOHK ביצעה חמישה סיבובים נפרדים של מכירות ציבוריות, ואפשרה למשקיעים המעוניינים להשיג טוקנים של ADA ולתמוך בפיתוח המוקדם. כ-2.5 מיליארד ADA הוקצו ל-IOHK לאחר שהרשת הושקה, בעוד 2.1 מיליארד ADA ניתנו ל-EMURGO, חברת פיתוח בלוקצ'יין בינלאומית, על עבודתם ביסוד המוקדם של פרוטוקול Cardano. בנוסף, 648 מיליון ADA ניתנו לקרן קארדאנו לקידום הפלטפורמה ולדחיפה מהירה של ביצוע השלבים הבאים. כ-16% מהכמות הנוכחית של ADA הלך למייסדים של הפרויקט – וה-84% הנותרים חולקו בין המשקיעים.

למה לבחור בקארדאנו

למה להשתמש בקארדאנו? מתוך האתר של המטבע

איך ניתן להשתמש ב-Cardano?

הטוקן המקורי של Cardano, ADA, יכול לשמש כהעברת ערך, באופן דומה לאופן שבו כל מטבע נוכחי משמש כיום. אף שישנם מטבעות רבים שיכולים לבצע אותה פעולה, ל-ADA יש יישומים נוספים מובנית בפיתוח שלו. תכונה מרכזית של פרויקט Cardano היא מנגנון ההסכמה של הוכחת המניה (PoS) שבו ADA נמצאת בסטייקינג על בלוקצ'יין קרדאנו כדי לאמת עסקאות. אלו שמחזיקים את ADA שלהם בבלוקצ'יין נהנים מתגמולים על מעורבותם בפיתוח – מטבעות ADA נוספים. מנגנון המניה הזה מבטיח השתתפות פעילה וזמינות תוך כדי עזרה לשמירה על האבטחה ברחבי הבלוקצ'יין. שימוש נוסף של ADA ברשת קארדאנו הוא בהצבעה ווקבלת החלטות על עתיד החברה. Cardano, בניגוד לפרויקטים אחרים בבלוקצ'יין, מתנהל ללא כורים שמחליטים על פיתוחו העתידי – המשימה הזו שייכת לבעלי ADA. כאשר שינוי או שיפור חדש לפונקציונליות של הרשת עולה להצבעה, בעלי ADA משתמשים בטוקנים שלהם כדי להצביע על ההצעות האלו. ייקח לא מעט זמן כדי להפוך את Cardano לפרויקט מלא לחלוטין, שמתפתח על ידי אלו שמשקיעים בו. עם השקת שלב 3 (Goguen), הטוקן ADA ישמש גם להפעלת החוזים החכמים השונים שיתקיימו על בלוקצ'יין Cardano. מפתחים ישתמשו ב-ADA כדי ליצור ולהפעיל את החוזים החכמים האלו ואפליקציות מבוזרות (dApps).

איך לבחור ארנק ל-Cardano?

Cardano (ADA) הוא מטבע קריפטו מוכר שתמך על ידי ארנקים רבים – ארנקי תוכנה וחומרה כאחד. ישנן אפשרויות רבות מאוד למשתמשים לבחור מתוך סוגי הארנקים הקיימים עבורכם או הבורסות השונות, וכל משתמש יצטרך להחליט על פי הצרכים הספציפיים שלו. קריפטו קום מציע פתרון אחסון מאובטח, שמאפשר לכם לאחסן ולסחור את הטוקנים של ADA שלכם ללא מאמץ. אחסון ה-ADA שלכם עם ByBit מספק לכם אבטחה מעולה ברמת העסקית ופונקציונליות ידידותית למשתמש. רכישה ומכירה של טוקנים של ADA, או החלפתם לכל מטבע קריפטוגרפי אחר, מתבצעות ברגעים ספורים כאשר אתם מאחסנים בארנק הרצוי.

לסיכום

Cardano הוא פרויקט חדשני וייחודי שמטרה לספק תשתית בלוקצ'יין חדשה, תוך שילוב היתרונות של רעיונות טכנולוגיים ומתמטיים חדשניים. לפרויקט הבלוקצ'יין הזה שנחשב ל-Blockchain דור שלישי יש את הפוטנציאל להפוך לפלטפורמה המועדפת עבור חוזים חכמים בתחום הקריפטו, אך עדיין יש הרבה  על הפיתוח שלו. קארדאנו הוא פרויקט שאפתני מאוד ןרק הזמן יגלה מה יהיו השפעותיו הטובות של Cardano על עולם הקריפטו ועל העולם כולו – אך העתיד נראה בהחלט מבטיח.

שאלות ותשובות - קארדאנו (Cardano)

קניית ADA זו פעולה קל. כל מה שצריך הוא לבחור ארנק קריפטו מועדף או לקנות בבורסה לבחירתכם (אני משתמש ב-ByBit) ולבחור את אמצעי התשלום. 

אם כבר יש לכם ADA ואתם שומרים אותו בארנק של בורסה מסוימת, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בפאנל הניהול ובחירת אמצעי התשלום הרצוי.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!