סוגים שונים של מפות חום ב-Hotjar

סוגים שונים של מפות חום

מפות חום לחיצה והקשה - Click and Tap Heatmaps

מפות חום מסוג Click או Tap יעזרו לכם להחליט איפה המשתמשים שלכם לוחצים. נקישות של משתמשים יהיו תחת מעקב אם הם בטלפון/טאבלט. מפות החום האלה יעזרו לכם למצוא בקלות בעיות בדף שלכם – לדוגמה: האם משתמשים לוחצים על הקישורים שלכם? או שהם לוחצים על איזורים שהם לא קישורים? Hotjar עוקבת אחרי לחיצות ונקישות של כל המשתמשים בתוך דו"ח מפת חום ובאופן אוטומטי מספקת לכם תצוגה וויזואלית של האיזורים שהמשתמשים שלכם לחצו עליהם.

סוגים של מפות חום1

Hotjar עשויה לאסוף יותר מידע של לחיצות ממה שהיא מראה לכם במפת החום

Hotjar תראה לכם רק את השימושים של אלמנטים זמינים בצילום מסך שהיא לוקחת. הלחיצות ייספרו על תצוגת מפת החום והאחוזים של הלחיצות, בהתבסס על האלמנטים הוויזואלים בלבד. זה אומר שהאחוזים של לחיצות לכל אלמנט משתנה בין צילום מסך של מפת החום לבין ה-Click Data.

בשביל לראות כמה תדיר לחצו על אזורים מסוימים בדף שלכם, Hotjar משתמשת בסולם צבעים:

סוגים של מפות חום2

אדום, או "חם" מראה לכם אלמנטים/אזורים שלחצו עליהם באופן הכי תדיר בעוד שכחול או "קר" מראה לכם אזורים שלחצו עליהם הכי פחות. כל אזור בתוך מפת החום של מכיל צבע הוא אזור שמעולם לא לחצו עליו.

איך לחיצות ונקישות מוקלטות

בשביל לוודא שהדיווחים של Hotjar יהיו מדוייקים לגבי איפה המשתמשים שלכם לחצו, אנחנו אוספים מידע על לחיצות שקשורות לאלמנטים בדף. לדוגמה, אם משתמש לחץ על כפתור, אנחנו נקליט את המיקום של העכבר שלהם בהקשר לאותו כפתור, לא לדף כולו.

מפות חום לחיצה והקשה - Click and Tap Heatmaps

בשביל לוודא שהדיווחים של Hotjar יהיו מדוייקים לגבי איפה המשתמשים שלכם לחצו, אנחנו אוספים מידע על לחיצות שקשורות לאלמנטים בדף. לדוגמה, אם משתמש לחץ על כפתור, מפות החום של הוטג'אר יקליטו את המיקום של העכבר שלהם בהקשר לאותו כפתור, לא לדף כולו.

מפות חום מסוג תזוזה - Move Heatmaps

מפות חום מסוג Move מראות לכם איפה המשתמשים הזיזו את העכבר שלהם על גבי המסך.

סוגים של מפות חום3

Hotjar דוגמת את תזוזת העכבר של כל המשתמשים בתוך דו"ח מפת החום ובאופן אוטומטי מספקת לכם תצוגה וויזואלית של כל האיזורים שבהם המשתמשים הזיזו את העכבר שלהם. בשביל להראות לכם כמה תדיר משתמשים מזיזים את העכבר שלהם מעל איזורים מסויימים בדף, Hotjar משתמשת בסולם הצבעים הזה:

סוגים של מפות חום2

אם הרבה מהמשתמשים שלכם הזיזו את העכבר שלהם לנקודה מסוימת, האיזור הזה "חם יותר". סולם הצבעים מאפשר לכם לראות באופן וויזואלי כמה תדיר המשתמשים שלכם הזיזו את העכבר שלהם לנקודות מסוימות בדף שלכם.

איך Hotjar מקליטה ומראה תזוזות עכבר

Hotjar מקליטה את המיקום של העכבר של המשתמש בכל 100 מילי-שניות, או 10 פעמים בשנייה. באופן מחזורי התוכנה שולחת מידע על התזוזה בחזרה לשרתים של Hotjar בשביל להקליט איפה משתמשים הזיזו את העכבר שלהם על הדף, ויותר מאוחר משתמשים במידע הזה בשביל להפיק את מפת החום של תזוזות העכבר. בגלל שהוטג'אר עוקבים אחרי המיקום של העכבר בכל 100 מילי-שניות, מפת החום של התזוזות עשויה להיראות כמו מפת החום של הלחיצות כאשר יש מעט תצוגות דפים. אולם, ברגע שאתם אוספים מספיק מידע, אתם תשימו לב לתבניות שיחשפו בפניכם את האיזורים שהכי משתמשים בהם בדף שלכם.

מפות חום מסוג גלילה - Scroll Heatmaps

מפות חום מסוג גלילה נועדו בשביל להראות לכם כמה עמוק למטה המשתמשים גללו בדף שלכם.

סוגים של מפות חום4

Hotjar עוקבת אחרי כמה רחוק המשתמשים שלכם הגיעו בדף בזמן שהם גלשו בו, בתוך דו"ח מפות החום שלכם. המידע הזה מוצג על ידי אנליזה של הכמות של המשתמשים בדף אל מול העומק שכל משתמש גלל בתוך הדף שלכם. התוצאה היא ממוצע של כמה משתמשים גללו לאיזה חלק בדף שלכם. בשביל לראות את זה, אתם יכולים לשים את העכבר שלכם על ה-Scroll Heatmap איפה שיש סימון שמצביע על האחוז המדויק של משתמשים שהגיעו לנקודה הזאת בדף.

בשביל לראות כמה משתמשים גללו לחלקים שונים בדף שלכם, Hotjar משתמשת בסולם הצבעים הזה:

סוגים של מפות חום2

אזורים אדומים או "חמים" במפת החום מצביעים על כל או כמעט כל המשתמשים שלכם שראו את החלק הזה בדף. כשאתם יורדים למטה בדף, הצבעים יהפכו להיות "קרים יותר" בהתאם לאחוזים של המשתמשים שהגיעו לנקודה הזאת בדף שלכם.

מפות חום מסוג גלילה שמסמנים Multiple Pages לא נתמכות

אם אתם מריצים מפת חום על מספר דפים, מפת חום מסוג הגלילה לא תהיה מדויקת אם הם שונים בגדלים.

קיפול ממוצע

מפת חום הגלילה תחשב בנוסף את הקיפול הממוצע לדף שלכם. הקיפול הממוצע הוא המיקום הממוצע שהוא וויזואלי למשתמש ברגע שהוא פותח את הדף, לפני שהוא עשה כל גלילה בדף. זה מוצג בתור שורה לבנה בכותרת AVERAGE FOLD.

זהו! למדתם כל מה שצריך לדעת על הסוגים השונים של מפות החום של Hotjar.

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!