Shiba Inu (SHIB) – מה זה שיבא אינו ואיך המטבע הזה עובד?

Shiba Inu (SHIB) - מה זה שיבא אינו ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

שיבא אינו הוא גזע של כלב ציד מיפן. במקור הפרויקט היה אמור להיות משחק מתקדם, אך בהמשך הדרך שיבא אינו הומר והפך למטבע קריפטו מבוזר והוא אחד המטבעות שכבשו את תשומת לב של השוק. מבוססת על מטבע הקריפטו Dogecoin, מטבע שהתחיל כבדיחה, Shiba Inu מציג את עצמו כ"הרוצח של דוגקוין", לפי אתר האינטרנט שלו. מטרתו של המטבע שיבה אינו הוא להחזיר את השליטה לאדם הממוצע, במיוחד בקהילת הקריפטו שבה פרוטוקולים מבוזרים יכולים להציע יתרונות על פני המקבילים המרוכזים שלהם. אז מה זה Shiba Inu (SHIB)? האם זו הפעם הראשונה ששמעתם עליו? והאם אתם רוצים ללמוד עוד? תהיו בטוחים, אתם במקום הנכון. המשיכו לקרוא כדי לגלות מדוע שיבה אינו הופך לנכס פופולרי בעולם הקריפטו וכיצד תוכלו להשקיע כסף בטוקן שמסעיר את התעשייה.

שיבא אינו SHIB - מחיר (USD)

מה זה Shiba Inu?

למרות שביטקוין בהחלט השיג דברים גדולים, פרויקט קריפטו המבוסס על חברה מרכזית עדיין קובע איך אנו מתנהלים ברוב חיי היום-יום שלנו. שיבא אינו הושק באוגוסט 2020 על ידי אדם אנונימי הידוע בשם ריושי, והיא הטוקן הראשון שמופעל 100% על ידי הקהילה שלו שמטרתו ליצור טוקן מבוזר. לפי דף ההשקה של האסימון, מטבעות קריפטוגרפיים שלא מצליחים לשמור על עצמאותם הם מטבעות בלי עתיד בעולם הקריפטו. הקהילה של שיבא אינו שגדלה מאפס וידועה בשם Shib Army, מנסה לראות אם הביזור יכול באמת לעבוד כאשר למטבע אין צוות מרכזי, אין מימון ואין הנהגה ישירה. SHIB הוא האסימון עבור שיבא אינו ולאחר השקתו, ריושי שלח 50% מהאספקה של האסימון למייסד איתריום, המתכנת הרוסי-קנדי ויטליק בוטרין. החצי הנותר נעול לנזילות ב-Uniswap, פלטפורמת פיננסים מבוזרת. באופן משמעותי, בוטרין שרף 90% מאסימוני ה-SHIB שלו במאי, בשווי של כ-6.7 מיליארד דולר באותו הזמן, כאשר 10% הנותרים נשלחו לקרן סיוע ל-COVID-19 בהודו שסנדיפ ניילוול, ממייסדי פוליגון, הקים. מפתחי Shiba Inu לא תכננו שבוטרין ישרוף או יתרום את האסימונים שלו. לכן, הקרן צריכה לקבוע כיצד היא תשתמש בתרומות מבלי ליצור הפרעה רבה מדי למחיר של שיבה אינו.

Shiba Inu

האתר הרשמי של שיבא אינו (Shiba Inu)

איך שיבא אינו בעצם עובד?

אסימון ה-SHIB הוא אסימון מסוג ERC-20 המופעל על ידי איתריום. מכיוון שהוא פועל על רשת איתריום, שיבא אינו יכול לנצל חוזים חכמים ליצירת מוצרי פיננסים מבוזרים. "הרוצח של דוגקוין" מתכנן להיכנס לתחום ה-DeFi, שצבר תנופה לאחר שראינו פרוטוקולים עולים במחיר ובאימותים, דרך בורסת המטבעות המבוזרת ומייצר אמינות. המקימה תאפשר לאמנים להשתמש ברשת איתריום למכירת טוקנים לא ניתנים להחלפה באמצעות חוזים חכמים, מה שיוצר שוק NFT שמסיר את הצורך בגורמים שלישיים. כאשר שיבו אינו ישיק את בורסת המטבעות שלו, ShibaSwap, משתמשים יוכלו להשקיע את האסימונים שלהם לקבלת BONES. לפי אתר האינטרנט של שיבה אינו, BONE, שמתואר כ"רוצח נוסף של דוגקוין", הוא הנכס הבא שלהם, שיקח את כוח ה-DeFi לרמות גבוהות יותר. פרטים על איך להשיג את BONE יוכרזו במועד מאוחר יותר. לאחר שיהיה זמין, הדרך היחידה לכרות BONES תהיה על ידי השקעת SHIB בפלטפורמת ShibaSwap. אלו שישקיעו SHIB ירוויחו ריבית. הנכס הדגל השלישי ב-ShibaSwap הוא LEASH, שיהיה בעל אספקה כוללת של 100,000 אסימונים בלבד. זה זמין לרכישה ביוניסוואפ. Shiba Inu גם מתכננים להשיק פרויקט NFT, לשחרר ShibaSwag ולממש יישומים בעולם האמיתי מעבר לנוף הדיגיטלי.

מי המייסדים של שיבא אינו?

Shiba Inu נוצר באוגוסט 2020 על ידי אדם הנשוא את הכינוי ריושי. ידועים מעט מאוד פרטים על האדם מאחורי שיבא אינו למעט חשבונות הטוויטר והמדיום שלו. בפוסט במדיום ממאי 2021, ריושי כתב: "אני אף אחד. אני לא חשוב. המאמצים לחשוף את 'זהותי' גם אם יהיו מוצלחים יהיו מאכזבים. אני רק איזה בחור ללא חשיבות המקיש על מקלדת, ואני ניתן להחלפה. אני ריושי." עם זאת, זה לא מנע מאנשים לשער לגבי הזהות האמיתית של ריושי. ברדיט, למשל, משתמש בשם No_Mulberry4575 הצביע על כך שריושי פרסם תמונה שכללה את בוטרין מבלה זמן ביפן עם קרל פלורש, שמתמחה בפיתוח מערכות בלוקצ'יין, במיוחד על רשת איתריום. אם זה נכון, ובהתחשב בכך שבוטרין קיבל 50% מאספקת ה-SHIB, אז קהילת הרדיט מאמינה שצוות איתריום מעורב בשיבה אינו. בקיומו הקצר יחסית, שיבה אינו זכה לתמיכה חזקה. אתר האינטרנט שלו מציין שיש לו קהילה גדולה שכוללת כרגע מעל חצי מיליון אנשים; יש לפרויקט יותר מ-70,000 עוקבים בטוויטר, ויותר מ-3,000 במדיום.

מה הופך את Shiba Inu לייחודי?

שיבא אינו הוא פרויקט ייחודי מכיוון שהפרויקט שלו מופעל על ידי קהילת שיבא אינו, שמאמינים באמת במערכת מבוזרת שמסירה את השליטה מרשויות מרכזיות. זה נתמך על ידי ה-Woofpaper שלהם, שטוען שדרך "ביזור קולקטיבי", הם יכולים לבנות משהו הרבה יותר טוב מאשר משהו שצוות פיתוח יכול ליצור. שיבא אינו החל את חייו כניסוי בבניית קהילה מבוזרת, והתחיל מאפס, ללא מימון, ללא צוות מרכזי וללא הנהגה ישירה, שיבה מנסה להראות אם פרויקט עם ביזור מלא יכול לעבוד כאשר הוא מונע לחלוטין על ידי הקהילה.

Shiba Inu השיק מאמץ קהילתי שמשתמש בתכונת Amazon Smile כדי לאסוף ולחלק אחוז מרכישות באמזון לעמותה שמצילה כלבי שיבא אינו כתרומות. על ידי תרומה לעמותה הזו, הקהילה יכולה לעזור למצוא דרכים לסייע לכלבים האלה. קהילת שיבה אינו גם קוראים לאמנים מכל העולם שתומכים בבעלי חיים להצטרף לקהילת האמנים של הפרויקט. על ידי כך, הם מקווים שהאמנים יקדמו את התנועה האמנותית של שיבא, ויעזרו לדחוף את שיבה אינו לשוק ה-NFT.

מה נותן למטבע Shiba Inu ערך ממשי?

בנוסף לביזור המלא שלו, שיבא אינו מציג מספר גורמים שמוסיפים לערך הכולל שלו. במטרה לראות אם לשיבא אינו יש ערך אמיתי ותמיכה מאחוריו, ריושי נעל 50% מאספקת המטבעות הנזילות של המטבע ב-Uniswap. ה-50% הנותרים נשלחו לבוטרין. ב-Woofpaper של המטבע, ריושי כתב ש"אין גדולה ללא נקודה פגיעה וכל עוד VB לא יפגע בנו, אז שיבה אינו תצמח ותשגשג." באמצעות ETH, הנכס המקורי של איתריום, Shiba Inu יכולה להקים את הבסיס המושלם ל-ShibaSwap, שם המשתמשים יכולים לקנות, להחזיק, למכור ולסחור כדי לקבל תגמולים, ולהקפיץ את הערך של פלטפורמות ההשקעה האחרות. בנוסף, כאשר ETH 2.0 מתכונן להעביר את הבלוקצ'יין ממנגנון ההסכמה הנוכחי שלו, Proof of Work, ל-Proof of Stake, הוא יביא עמו עסקאות זולות ומהירות יותר. כתוצאה מכך, ShibaSwap עשוי להפוך לאחת ממקורות העברת מטבעות המבוזרות הפופולריות והנפוצות ביותר, מכיוון שהמערכת מתמקדת באסימונים מסוג ERC-20 ובבלוקצ'יין של איתריום.

כמה מטבעות Shiba Inu יש?

באתר של שיבא אינו מצוין כי האספקה הכוללת של SHIB היא קוודריליון אחד. מתוך מספר זה, 50% נעולים ב-Uniswap, פלטפורמת פיננסים מבוזרת, ו-50% הנותרים נתרמו לויטליק בוטרין בעת ההשקה. נתונים מראים כי האספקה המדויקת של SHIB כרגע היא 589,317,740,801,758 ושווי השוק שלו הוא 5,091,489,593 $. לשיבה אינו יש שלושה מטבעות דגל: SHIB, BONE ו-LEASH. לפי האתר, המשתמשים ישתמשו ב-SHIB כדי לחפור (לכרות) או לקבור (להשקיע) את ה-BONES שלהם. לאחר מכן בהמשך הפיתוח המשתמשים הטובים ביותר ילמדו גם את להחליף מטבע אחד במטבע אחר באמצעות המטבע. על ידי חפירה וקבירה של SHIB, המשתמשים יייצרו תשואות שמתפלגות בהתאם לכמות שהם השקיעו בעבודות הללו.

איך ניתן להשתמש ב-Shiba Inu?

רבים רואים ב-SHIB כלי השקעה, נכס לקנייה והחזקה, מכיוון שהטוקן בנוי כך שהוא מסוגל לעקוף את דוג'קוין מבחינת צמיחה מבלי להגיע אפילו ל-0.01$. השקת בורסת שיבהסוואפ תביא ל-SHIB שימושיות רחבה יותר, שכן היא תאפשר לבעלים להשקיע (לקבור) ולכרות (לחפור) את המטבעות שלהם. הפרויקט שיבא הוא בעל מטרות נוספות פונקציות אחרות, כמו להציל כלבי שיבא אינו אמיתיים דרך מבצע Amazon Smile ולהביא את התנועה האמנותית של שיבא לשוק ה-NFT דרך גיוס אמנים.

הטכנולוגיה של שיבא אינו, מתוך האתר של המטבע

איך לבחור ארנק ל-Shiba Inu?

סוג הארנק שתבחרו לאחסון שיבא אינו ישתנה בהתאם לכמות שאתם צריכים לאחסן. למשתמשים יש בחירה של ארנקים קרים (לא מקוונים) או ארנקים חמים (מקוונים). ארנקים קרים, כמו Ledger או Trezor, הם הבטוחים ביותר מכיוון שהם אינם מחוברים לאינטרנט, ולכן אין דרך שהם יהפכו לפגיעים לפריצות. הם נראים כמו סוג של כונן USB שנכנס לצד המחשב. ארנקים קרים יכולים להיות יקרים ולא נוחים , אך הם מספקים אבטחה נוספת למשתמשים שמחזיקים כמויות גדולות של קריפטו. ארנקים חמים פחות בטוחים מכיוון שהם מחוברים לאינטרנט בכל עת. סוגים אלה של ארנקים נוחים מכיוון שניתן לגשת אליהם בכל רגע נתון כאשר מישהו מחובר לאינטרנט. אם אתם משתמשים בארנק חם, בחרו שירות מהימן עם מוניטין חזק לשמירה על אבטחה ואחסון. Bybit מציעה פתרון אחסון בטוח, המאפשר לכם לאחסן ולסחור באסימוני SHIB ללא מאמץ. אחסון ה-SHIB שלכם בבייביט מספק לכם אבטחה ברמה גבוהה ופונקציונליות ידידותית למשתמש. קנייה ומכירה של SHIB, או מסחר בו לכל מטבע קריפטו אחר, נעשים ברגעים ספורים כאשר אתם בוחרים בפלטפורמה הבטוחה של Bybit כפתרון האחסון שלכם.

סטייקינג ב-Shiba Inu

שיבא אינו פועל על בסיס את'ריום, שכיום משתמש במנגנון הסכמה של הוכחת עבודה אך נמצא בתהליך מעבר להוכחת החזקה. עם זאת, ההיצע הכולל של ה-SHIB נוצר בעת השקת הפרויקט, כך שלא ניתן לכרות את הטוקן. השקת הבורסה של הפרויקט – השיבה סוואפ תכניס לשימוש את הטוקן SHIB. בעלי SHIB יוכלו לכרות (לקבור) את ה-SHIB שלהם תמורת xSHIB, המייצג את ה-SHIB המקורי שלהם וכל תשלומי החיבור שנצברו, שישולמו באסימון BONE שהושק לא מזמן וכן 0.3% מכל עמלות העסקאות של החלפת את'ריום במערכת החדשה.

לסיכום

Shiba Inu הוא אחד מהמטבעות שנוצרו השראת הדוג'קוין האחרונים שהגיעו לשוק ועדיין לא השיג אבן דרך משמעותית. למרות זאת, הוא מנסה לעשות היסטוריה על ידי הבטחת שהביזור שמאפיין אותו זה העתיד של עולם הקריפטו. הפרויקט מופעל לחלוטין על ידי הקהילה שלו, מה שגורם להרבה אנשים לתהות כמה מוצלח יכול להיות פרויקט שאין לו צוות מרכזי בליבו – וזה רק התחלה. שיבא אינו מתכוון גם לכבוש את שוק ה-NFT דרך מסד טיפוח האמנים שלו, תוך הדגמת היתרונות של בניית קהילה דינאמית מרכזית דרך שלושת נכסי הדגל שלו: SHIB, LEASH, ו-BONE.

שאלות ותשובות - שיבא אינו (Shiba Inu)

קניית שיבא אינו (SHIB) זה תהליך פשוט. עברו לפאנל הניהול של הבורסה בה אתם נמצאים (אני משתמש במערכת Bybit) ובחרו ברכישה של Shiba Inu.

אם כבר יש לכם שיבא אינו (SHIB) והוא מוחזק בבורסה כמו ביי ביט, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בממשק ובחירת אפשרות התשלום הרצויה לכם.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!