Polygon (MATIC) – מה זה פוליגון ואיך המטבע הזה עובד?

Polygon (MATIC) - מה זה פוליגון ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

מטרתו המרכזית של פוליגון היא לספק עסקאות זולות יותר (ומהירות יותר) באיתריום באמצעות שרשראות צד מסוג שכבה 2. היקף המטרות שהצוות שואף להשיג הוא הרבה יותר מורכב ושאפתני מאשר רק שיפור יעילות הרשת. החזון הסופי של Polygon הוא לבנות אקוסיסטם מחובר של שרשראות צד מסוג שכבה 2, שנקרא גם "אינטרנט של שרשראות איתריום". המושג כולל גישה רבת זרועות הכוללת גם פרוטוקול ומסגרת לבניית וחיבור רשתות בלוקצ'יין תואמות איתריום. Polygon, שהיה ידוע בעבר כרשת MATIC, מציע מסגרת פתרונות מרובה ומודולרית – להרחבת איתריום המורכבת מסדרה של שכבות. החזון לטווח הרחוק של הפרוקיט הוא להפוך למרכז עם אינטגרציה חלקה למוצרים ושירותים מבוזרים. מעוניינים בפוליגון (MATIC), אך לא בטוחים מה זה בכלל או איפה להתחיל? אין צורך לדאוג. המדריך הזה נועד ללמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על הפרויקט ולהכין אתכם לחוויית מסחר הנוחה ביותר הזמינה בשוק.

פוליגון MATIC - מחיר (USD)

מה זה Polygon?

פוליגון מתוכנן כדי לתת אפשרות לכל מפתח ליצור רשת בלוקצ'יין המשלבת את כל התכונות הטובות ביותר מבלוקצ'יינים עצמאיים (גמישות, עצמאות וקנה מידה) עם התכונות הטובות ביותר של איתריום (ביטחון, חוויית מפתחים, יעילות). המטרה העיקרית של Polygon היא להציע מסגרת לבניית רשתות בלוקצ'יין שיכולות להתחבר זו לזו, במקום להיות מבודדות זו מזו. לפוליגון יש מספר תכונות חדשניות בתכנון, כולל ZK roll-ups, שמאגדים מספר גדול של העברות מחוץ לרשת לעסקאות בודדות – ו-Optimistic roll-ups, הפועלים על גבי איתריום כדי לספק עסקאות כמעט מיידיות. שתי התכונות הללו מציעות יתרונות ייחודיים במרוץ להרחבת רשת איתריום ולפתרון בעיות העומס הנוכחיות ברשת והעמלות הגבוהות לעסקאות.

לפוליגון יש שני מתחרים בולטים; פולקדוט וקוסמוס. צוות פוליגון ניסה להתגבר על המגבלות של התחרות על ידי הכנסת אימות עם המכונה הווירטואלית של איתריום (EVM) – דבר שהופך אותו למושך מאוד למפתחים שכבר עובדים עם Solidity (שפת התכנות המקורית של איתריום). Polygon הוא גמיש ויש לו אפשרויות קנה מידה שניתן לעבוד איתן. רבים מהפרויקטים המבוססים על בלוקצ'יין כיום שוקלים בלוקצ'יינים תואמי איתריום כדי להתגבר על המגבלות של רשת איתריום. פרוטוקול ההודעות היעיל של פוליגון והמסגרת שלו מציעים הזדמנויות ייחודיות לנצל את האקוסיסטם המוכר והפופולרי של איתריום. מספר פרויקטים כבר ניצלו את פוליגון כפתרון הרחבה, כולל EasyFi (פלטפורמת DeFi) Polymarket (שוק ערבויות פופולרי) ו-Aavegotchi (משחק סחר באוספי NFT).

Polygon

האתר הרשמי של פוליגון (Polygon)

איך פוליגון בעצם עובד?

פוליגון הוא חלק בקבוצה גדולה של פרויקטים קריפטוגרפיים המנסים לפתור נקודות כאב ידועות ברשת איתריום ובאקוסיסטם של הבלוקצ'יין הרחב, תוך כדי שהם מחפשים לפשט את נקודות הכניסה למפתחים. Polygon מציע הפעלה בלחיצת כפתור של בלוקצ'יינים מוגדרים מראש ומציג פרוטוקול מתקדם להחלפת הודעות בין איתריום לרשתות בלוקצ'יין אחרות, ומספק גישה אופציונלית ומודולרית ל'ביטחון כשירות'. הרשת הראשית של פוליגון היא Matic PoS Chain המוסיפה שכבת ביטחון (Proof of Stake) לכל הבלוקצ'יינים שהושקו עם פוליגון. על ידי נקיטת גישה מרובה, פוליגון מנסה להבטיח את עתידו תוך כדי שהוא מבטיח את הנכסים של איתריום עם אקוסיסטם בלוקצ'יין ענק ומחובר. פוליגון מורכב מארבע שכבות שונות, כל אחת משרתת מטרה ספציפית:

  1. שכבת איתריום: רשתות Polygon יכולות להשתמש ברשת איתריום המאובטחת כדי להוציא לביצוע רכיבים קריטיים דרך קבוצת חוזים חכמים: סיום, סטייקינג, נקודות ביקורת, והודעות מתקדמות.
  2. שכבת הביטחון: שכבה אופציונלית המספקת 'אימות כשירות' שיכולה לבדוק אספקטים של כל רשת פוליגון (בתשלום). פועלת כמטה הרשת במקביל לאתריום בביצוע ניהול אימות (רישום, שינוי, פרסים) ואימות של רשתות Polygon. שכבות ביטחון יכולות להיות מופעלות במספר נקודות על רשת איתריום, שם כורי איתריום מבצעים אימות.
  3. שכבת רשתות Polygon: זווית של רשתות עצמאיות שכל אחת משרתת את הרשת המקומית שלה. אחראית לייצור בלוקים, הסכמה מקומית, ואיסוף עסקאות.
  4. שכבת הביצוע: מפרשת ומבצעת עסקאות מוסכמות הכלולות ברשתות פוליגון. שתי תת-שכבות מורכבות מסביבת יישום מכונה וירטואלית ומתוך פונקציית מעבר מצב של רשת פוליגון ספציפית, בדרך כלל כתובה כחוזים חכמים של איתריום.

מי המייסדים של פוליגון?

Polygon הוא פרויקט בקוד פתוח עם צוות מפתחים מבוזר וגלובלי שהתפתח מרשת ה-MATIC המוצלחת. במקור נוצר כפתרון הרחבה, רשת ה-Matic הביאה אפשרויות קנה מידה רבות לאיתריום באמצעות גרסה מותאמת של Plasma עם רשתות צד בסטייקינג PoS. ההצלחה המתמשכת שלה והשותפויות עם פרויקטים כמו Decentraland (MANA) ו-MakerDAO (MKR) יחד עם תמיכה ממנהיגי התעשייה כמו Coinbase ו-Binance אפשרו לצוות להרחיב את שאיפות הפרויקט ואת ההיקף הטכני שלו.

המנכ"ל והמייסד השותף ג'יינטי קאנאני הוא אדריכל טכנולוגיה יצירתי עם ניסיון רב. כמדען ראשי לנתונים ב-Housing.com, ג'יינטי עזר להבטיח את מעמדה כפלטפורמת החיפוש הביתית המובילה בהודו. המייסד השותף והמנהל המבצעי סנדיפ ניילוול הוא יועץ ניהול לשעבר בדלויט ומנכ"ל לשעבר של Scopeweaver.com, השוק המקצועי הגדול ביותר בהודו לשירותים מקצועיים. המייסד השותף והמנהל הראשי למוצרים אנורג ארג'ון הוא מנהל פרויקטים ותיק שמגדיר ומתאם את מפת הדרכים של המוצר MATIC, עם ניסיון רב בפתרונות XBRL – בעבר עם Iris Business Services. המייסד השותף והמפתח מיהאילו בייליץ' מתאר את עצמו שמדען טכנולוגי. לוח הייעוץ של פוליגון הוא מועדון רב משתתפים שכולל את הודסון ג'יימסון, קשר המפתחים, מהנדס DevOps מקרן איתריום, את פיט קים, ראש הנדסת ארנקים ב-Coinbase, את אנתוני ססאנו, סוכן עסקאות ב-EthHub, את וריאן שון אדמס, משקיע בנכסים קריפטוגרפיים ויזם סדרתי, שכיום נמצא ב-Bankless ועוד רבים וטובים.

מה נותן למטבע Polygon ערך ממשי?

ערך פוליגון נעוץ במוניטין המוצק של רשת ה-MATIC ובנוכחות הבולטת של הטוקן MATIC כמטבע קריפטו במאה המובילים. ההתפתחות המודולרית האחרונה של Polygon הכינה אותו להצלחה כפתרון שבו מתחריו נכשלו עד כה: פתרון בעיות ואתגרים של רשת איתריום הנוכחית. הגישה המודולרית של פוליגון ליעילות היא פונקציה מבוקשת יותר ויותר, ככל שהבלוקצ'יין מתקרב לאימוץ המוני והופך לפתרון טכנולוגי מפתה לחברות מהטופ העולמי. Polygon המר על גישתו המרובה כך שאם אחד מהיבטי ההרחבה יכשל בהשגת מטרתו לטווח הארוך, גישות אחרות יוכלו להחליף אותו ולהמשיך להרחיב את היכולות של איתריום. זה מועיל לאקוסיסטם הבלוקצ'יין הרחב ככל שהוא ממשיך להתפתח. כפתרון לטווח ארוך המציע יכולות רבות של רשתות צד, לפוליגון יש את כל הסיכויים להפוך לחיבור המועדף על מפתחים – ולתת לאסימון MATIC ערך שימושי יקר.

כמה מטבעות Polygon יש?

לאסימון ה-MATIC יש כיום מלאי מחזורי של 9,275,284,920 מטבעות במחזור עם סך כולל קבוע של 10,000,000,000 מטבעות. קיום מלאי קבוע של מטבעות במקום מלאי אינסופי יכול תיאורטית להגביר את ערכו של אסימון, אך זה תלוי במספר גורמים – לא פחות מהערך הנתפס של פרויקט האסימון והצלחתו דרך פתרונות הפרויקט והפעלת הטכנולוגיה. כאשר המחסור גדל בשל הפחתת המלאי (כמו במטבע ביטקוין) ניתן לתפוס את המטבעות הנותרים כבעלי ערך מחסור עצמאי מלבד הפונקציה. כאסימון שימושי, תנודת מחיר עתידית של פוליגון תלויה גם במעבר העסקאות ברשת המשתמשת באסימון לשלם עבור דמי עסקאות ברשת. האסימון MATIC משמש גם עבור דמי עסקאות ולהשתתף בסטייקינג PoS.

איך ניתן להשתמש ב-Polygon?

בצעו סטייקינג למטבעות פוליגון והפכו לחלק מאקוסיסטם האימות. Staking עבור מטבעות Polygon מתגמל כיום בתשואה של 20% מערך הטוקן בשנה, שהיא תשואה רווחית יותר בהשוואה להזדמנויות סטייקינג דומות, אחרות מציעות בין 5-10% ולעיתים מתחת ל-5%. ככל שהסטייקינג הופך לדרך פופולרית יותר להשיג הכנסה פסיבית ללא מאמץ עבור משקיעי קריפטו, ישנן מספר אפשרויות לבצע סטייקינג. עם פוליגון, ניתן לבצע Stake דרך רשת ה-MATIC ישירות או דרך מספר פלטפורמות צד שלישי.

איך להשתמש בפוליגון

הטכנולוגיה של פולקדוט, מתוך האתר של המטבע

איך לבחור ארנק ל-Polygon?

סוג הארנק של פוליגון (MATIC) שתבחרו יהיה תלוי במה שאתם מעוניינים לעשות בו וכמה אתם צריכים לאחסן. ארנקי חומרה או ארנקים קרים מספקים את האופציה הבטוחה ביותר עם אחסון לא מקוון וגיבוי. גם ארנקי החומרה של Ledger ו-Trezor מציעים פתרונות אחסון עבור MATIC. ארנקי חומרה עשויים לדרוש קצת יותר למידה והם אופציה יקרה יותר, אך עשויים להתאים יותר לאחסון כמויות גדולות יותר של MATIC עבור משתמשים מנוסים יותר. ארנקי תוכנה מספקים אופציה נוספת והם חינמיים וקלים לשימוש. הם זמינים להורדה כאפליקציות לסמארטפון או למחשב הנייד ויכולים להיות בעלי אחסון או ללא אחסון. בארנקים בעלי אחסון, המפתחות הפרטיים מנוהלים ומגובים בשמכם על ידי ספק השירות. ארנקים ללא אחסון משתמשים באלמנטים בטוחים במכשיר שלכם לאחסון המפתחות הפרטיים. למרות שהם נוחים, הם נחשבים פחות בטוחים מארנקי חומרה ועשויים להתאים יותר לכמויות קטנות יותר של MATIC או למשתמשים חדשים יותר.

ארנקים מקוונים או ארנקי רשת גם הם חינמיים וקלים לשימוש, נגישים ממכשירים מרובים באמצעות דפדפן אינטרנט. הם נחשבים לארנקים חמים ויכולים להיות פחות בטוחים מאלטרנטיבות של חומרה או תוכנה, אך כאשר אתם סומכים על הפלטפורמה לנהל את ה-MATIC שלכם, עליכם לבחור שירות מוכר עם מוניטין בתחום הביטחון והאחסון. כך שהם מתאימים ביותר לאחסון כמויות קטנות יותר או לסוחרים תדירים ומנוסים יותר. Bybit מציע פתרון אחסון בטוח, מאפשר לכם לאחסן ולסחור במטבעות MATIC שלכם ללא מאמץ. אחסון ה-MATIC שלכם עם Bybit מספק לכם ביטחון ברמה של עסקים ופונקציונליות ידידותית למשתמש. מכירה וקנייה של MATIC, או החלפתם בכל מטבע קריפטו אחר, נעשית ברגעים ספורים כאשר אתם בוחרים בפלטפורמה הבטוחה שלנו כפתרון האחסון שלכם.

סטייקינג ב-Polygon

פוליגון משתמשת במודל הוכחת עמידה (Proof of Stake), מודל יעיל וחסכוני באנרגיה כדי לאבטח את רשתה ולהשיג אימות. כך, בעלי מטבעות MATIC יכולים לבצע סטייקינג עבור מטבעות ה-MATIC שלהם כדי לייצר תשואות Stake פסיביות. סטייקינג של MATIC ניתן לביצוע על ידי הפעלת אימות משלכם, מינוי ה-Staking שלכם למאמת אחר, או בבריכות סטייקינג של צד שלישי.

לסיכום

Polygon מביאה ערכת כלים מרשימה ומעוצבת במיוחד לכל האקוסיסטם של הבלוקצ'יין – לא רק מבטיחה להקל על האתגרים העומדים בפני רשת איתריום אלא גם עוזרת לעצב עתיד שבו ההתאמה בין בלוקצ'יינים הופכת לשגרה. בנייה מוצקה על ההתקדמויות של רשת ה-MATIC עם השימוש שלה של Plasma (שהוכחה ככלי שימושי בהחלקת זרימת עסקאות) ואפשרויות הביטחון העצמאיות המודולריות של פוליגון הופכות אותה לסביבה מושכת לפרויקטים רבים. כמתחרה ראויה לפולקדוט וקוסמוס, השקתה האחרונה של Polygon בפברואר 2021 נותנת לה יתרון משמעותי, חלקית מתוך התפיסה שאף אחד מהקודמים עדיין לא השיג במלואו את מטרותיו. הפרויקט שואף להפוך לאינטרנט של בלוקצ'יינים והוא אבן דרך קריטית בפיתוח של כלכלת מכונות אוטומטית לחלוטין.

שאלות ותשובות - פוליגון (Polygon)

רשת משנה אחת יכולה להכיל מקסימום של מעל 65,000 עסקאות לשנייה.

טקונים מומרים נעולים בחוזה חכם המופעל על רשת איתריום. המאמתים אינם מחזיקים באחזקה הפיזית של הטוקנים שהופקדו אצלם.

קניית MATIC פשוטה מאוד. אתם צריכים לבקר בדף איך לקנות פוליגון (MATIC) באתר של Bybit ולבחור את שיטת התשלום המועדפת עליכם.

אם כבר יש לכם MATIC והוא מאוחסן בבורסת הקריפטו של ביי ביט, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בממשק ובחירת אפשרות התשלום המועדפת עליכם.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!