Tezos (XTZ) – מה זה טזוס ואיך המטבע הזה עובד?

Tezos (XTZ) - מה זה טזוס ואיך המטבע הזה עובד

המאמר הנ"ל אינו מהווה המלצה או חלופה להתייעצות עם מנהל השקעות

Tezos (XTZ) היא פלטפורמת בלוקצ'יין פתוחה ועצמאית לשדרוגים, המיועדת ליצירה ואחסון של יישומים מבוזרים ונכסים. בעלי עניין ב-Tezos אחראים לניהול שדרוגים לפרוטוקול, כולל שינויים בתהליך הניהול עצמו. הטוקן הדיגיטלי המקורי שלו מכונה tezzie או Tez. ההנפקה הראשונית למטבע (ICO) של טזוס הייתה אחת הגדולות בהיסטוריה, כאשר היא גייסה 232 מיליון דולר בשנת 2018. למרות שבעיות ניהול ומשפטיות פקדו את הפרויקט הזה עד אחרי 2020, נראה כי הן נפתרו ו-Tezos מגבש תנופה הודות לפופולריות של מנגנון הסטייקינג שלו. מעוניינים ב-Tezos (XTZ), אבל לא בטוחים למה הוא מיועד או איפה להתחיל? אל דאגה. המדריך הזה ילמד אתכם הכל על הפרויקט ויעזור לכם לקפוץ לחווית המסחר הכי ידידותית למשתמש שקיימת בשוק.

טזוס XTZ - מחיר (USD)

מה זה Tezos?

טזוס נוצר כמטבע קריפטו שמאפשר לכל מי שיש לו את הטוקן XTZ להצביע על שינויים עתידיים בכללי הרשת. לאחר שהושג קונצנזוס על שינויי הכללים הללו, התוכנה מעדכנת אוטומטית את הכללים בכל צומת ברשת. זה מעניק למשתמשי Tezos את הכוח לקחת את עתיד טזוס לידיים שלהם. השימוש במערכת ניהול זו מעניק לרשת את היתרון של שביעות רצון משתמשים – שכמעט ומבטלת את הסיכויים לפיצול קשה. השקת טזוס הייתה פורצת דרך, שכן הדגם החדש שלה הפריד בין מטבעות הקריפטו לשני מחנות, אלה עם ניהול פנימי ברשת ואלה עם ניהול חיצוני לרשת. הרעיון החדש והייחודי הזה הביא ל-Tezos תשומת לב ציבורית רבה, שבאה לידי ביטוי על ידי מימון מוצלח במיוחד בשנת 2017. Tezos החל לפעול רשמית בשנת 2018.

Tezos

האתר הרשמי של טזוס (Tezos)

איך טזוס בעצם עובד?

בעוד ש-Tezos מציע תכונות דומות למטבעות קריפטו אחרים שקיימים בשוק, אופן הפעולה שלו שונה בצורה משמעותית. את הבלוקצ'יין של Tezos ניתן לחלק לשני חלקים ברורים:

  1. מעטפת רשת: חלק הקוד האחראי על טיפול בעסקאות, פעולות ניהוליות ושינויים עצמיים בהתאם להצבעות המשתמשים.
  2. פרוטוקול רשת: חלק הקוד האחראי על שליחת הצעות למעטפת לבדיקה.

Tezos משתמש בגרסה של מנגנון סטייקינג הקלאסי (PoS), המכונה סטייקינג נזיל (LPoS). מנגנון זה פועל על ידי הסטייקינג של המשתמשים, או במקרה של Tezos, "אפייה" של טוקנים XTZ. כדי להפוך לאופה, יש צורך ב-8,000 טוקנים XTZ בצומת יחיד. האופים ממלאים תפקיד חשוב בניהול הבלוקצ'יין על ידי הצבעה על שינויי הקוד שהציעו מפתחים.

מי המייסדים של טזוס?

הרעיון של Tezos החל בשנת 2014, כאשר המייסדים המשותפים ארתור ברייטמן וקתלין ברייטמן החלו את הפרויקט יחד עם קבוצת מפתחים מרכזית. החברה מפעילה את הפרויקט משווייץ. ה-ICO של טזוס הצליח לגייס 232 מיליון דולר תוך שבועיים בלבד, תוך קבלת תרומות במטבע ביטקוין ובאתר. לאחר ה-ICO שובר השיאים הזה, Tezos נתקל בבעיות ניהול רבות. החברה שבבעלות על טזוס, DLS (Dynamic Ledger Solutions), לא הייתה זו שהחזיקה בכספים שהושגו ב-ICO. לעומת זאת, חברה חדשה בשם Tezos Foundation החזיקה בכל הכספים. בעיות צצו כאשר ראש קרן טזוס סירב להעביר את הכספים למייסדי Tezos. אך, לאחר הרבה תשומת לב לא רצויה מהתקשורת, הדברים הסתדרו והפרויקט התחיל לעבוד כמתוכנן.

מה הופך את Tezos לייחודי?

אחת המטרות העיקריות של טזוס היא להפוך לבלוקצ'יין שיכול ליצור את מבנה התגמול הטוב ביותר בעולם. אחד ההבדלים המרכזיים בין Tezos למטבעות קריפטו אחרים היא העובדה שהמערכת של טזוס מבוזרת ועצמאית בממשל שלה. שדרוגים ועדכונים אוטומטיים משחקים תפקיד מרכזי גם בייחודיות של טזוס. משתתפי הרשת יכולים להצביע בקלות בעד או נגד העדכונים המוצעים, וכך הופכים אותה למקום המושלם לאוהדי קריפטו עם רמת ביזור גבוהה.

מה נותן למטבע Tezos ערך ממשי?

טזוס מקבל את הערך שלו משני דברים, מהטוקן XTZ שלו ומהחברות שמשתמשות ב-Tezos כדי להפוך את הנכסים שלהם לטוקנים. התפקיד של הטוקן XTZ הוא לתחזק ולהפעיל את רשת טזוס. הוא יכול לשמש לאחסון, שליחה, הוצאה או אפייה (סטייקינג בטזוס). בעלי XTZ והאופים של המטבע יכולים להצביע על שדרוגי הרשת, מה שחשוב מאוד למשתמשי טזוס. לגבי השותפויות שלה, חברות כמו Securitize, Elevated Returns, BTG Pactual ו-tZero הפכו את הנכסים שלהם לטוקנים באמצעות Tezos.

כמה מטבעות Tezos יש?

ההספק המרבי והכולל של Tezos הוא קצת פחות מ-762 מיליון טוקני XTZ. המערכת הנוכחית מציגה כ-80 טוקני XTZ לכל בלוק (כל דקה), שהופכת לאינפלציה שנתית של כ-5.51%.

איך ניתן להשתמש ב-Tezos?

על אף שרשת הבלוקצ'יין של טזוס עדיין לא נוצלה באופן מיטבי, היא עדיין זכתה לכמה מידות של אימוץ. הפרויקט הזה עשוי לעניין מפתחים שמחפשים ליצור אפליקציות מבוזרות. פרויקטים כמו tzBTC ו-Tezsure כבר יצרו אפליקציות מלאות ותקינות על פלטפורמת Tezos. השימוש העיקרי ב-Tezos כיום הוא כמטבע השקעה, והסיבה שהוא כל כך אטרקטיבי היא בשל יכולתו לייצר טוקני XTZ נוספים באופן פסיבי למשקיע (או "אופה" במקרה של טזוס). בנוסף, הוא יכול לשמש ככלי השקעה ספקולטיבי וכדרך תשלום.

איך להשתמש בטזוס

הטכנולוגיה של טזוס, מתוך האתר של המטבע

איך לבחור ארנק ל-Tezos?

סוג הארנק של Tezos (XTZ) שתבחרו כנראה יהיה תלוי במה שאתם רוצים לעשות איתו ובכמה שאתם צריכים לאחסן. ארנקים קשיחים או ארנקים קרים מספקים את אפשרות האחסון הבטוחה ביותר עם אחסון לא מקוון וגיבוי. שני ארנקים קשיחים, Ledger ו-Trezor, מציעים פתרונות אחסון והשקעה עבור XTZ. ארנקים קשיחים עשויים לדרוש קצת יותר למידה והם יקרים יותר, אך עלולים להיות מתאימים לאחסון כמויות גדולות יותר של XTZ עבור משתמשים בעלי ניסיון. ארנקי תוכנה מספקים אופציה נוספת והם נוחים וקלים לשימוש. הם זמינים להורדה כאפליקציות לסמארטפון או למחשב האישי ויכולים להיות מונהלים או לא מנוהלים. בארנקים מנוהלים, המפתחות הפרטיים מנוהלים ומגובים בשמכם על ידי ספק השירות. ארנקים למנוהלים משתמשים ביסודות בטוחים במכשיר שלכם כדי לאחסן את המפתחות הפרטיים. למרות שהם נוחים, הם נחשבים פחות בטוחים מארנקי חומרה ועשויים להתאים לכמויות קטנות יותר של XTZ או למשתמשים חדשים יותר.

ארנקים מקוונים או בורסות קריפטו באינטרנט גם נוחים, קלים לשימוש ונגישים ממכשירים רבים באמצעות דפדפן אינטרנט. הם נחשבים לארנקים חמים ועשויים להיות פחות בטוחים מארנקי חומרה או ארנקי תוכנה, אך עדיין. כאשר אתם סומכים על הפלטפורמה לנהל את XTZ שלכם, עליכם לבחור בשירות מוכר עם מוניטין בתחום האבטחה והאחסון. לכן, הם מתאימים לאחסון כמויות קטנות יותר או למשתמשים בעלי ניסיון שעוסקים במסחר תדיר יותר. ByBit מציע פתרון אחסון בטוח, המאפשר לכם לאחסן ולסחור באסימוני Tezos (XTZ) ללא מאמץ. אחסון XTZ שלכם ב-ByBit מספק לכם אבטחה ברמה גבוהה מאוד ופונקציונליות ידידותית למשתמש. קניית ומכירת XTZ, או החלפתם במטבע קריפטו אחר, מתבצעת במהלך רגעים ספורים כאשר אתם בוחרים בפלטפורמה הבטוחה של ביי ביט כפתרון האחסון שלכם.

סטייקינג ב-Tezos

טזוס פועלת על בסיס ראיית ההשקעה הנזילה, כלומר היא לא יכולה להיכרה על ידי משתמשים. במקום זאת, המשתמשים שלה יכולים להשקיע (לאפות) את טוקני ה-XTZ שלהם כדי להפוך לצמתים. אם אין להם מספיק טוקנים להפוך לצומת מלא, הם יכולים להפקיד את הטוקנים שלהם ועדיין להשתתף בצורה חלקית.

לסיכום

Tezos הוא מטבע קריפטו מוכר ומבוסס שעבר וגבר על מכשולים רבים בשנים האחרונות מאז הקמתו. הוא מציע הצעת ערך ייחודית במושגי ממשל וניהול הרשת, שרבים מהמשקיעים עשויים לאהוב. אם נוסיף את העובדה ש-Tezos הוא בלוקצ'יין שיכול לאחסן אפליקציות מבוזרות, ניתן להבין מדוע מטבע הקריפטו הזה כל כך פופולרי בקרב חובבי קריפטו

שאלות ותשובות - טזוס (Tezos)

במובן מסוים, כן. גם טזוס וגם איתריום הן פלטפורמות בלוקצ'יין שיכולות לאחסן אפליקציות מבוזרות.

כן, הפקדת הכספים אצל אופה (סטייקינג בטזוס) היא בטוחה לחלוטין, כיוון שהאופה יכול רק להשתמש בקריפטו שלכם לצורך השקעה, ושום דבר אחר.

אופה פוטנציאלי יצטרך להמתין בתחילה 35 ימים כדי לקבל אישור. עם זאת, תהליך זה מתרחש רק בפעם הראשונה שמשתמש בוחר להשקיע את ה-XTZ שלו. לאחר שעברה תקופת ה-35 ימים, האופה יתחיל להרוויח תגמולים כל 3 ימים.

קניית טזוס (XTZ) זה תהליך פשוט. עברו לפאנל הניהול של הבורסה בה אתם נמצאים (אני משתמש במערכת Bybit) ובחרו ברכישה של Tezos.

אם כבר יש לכם טזוס (XTZ) והוא מוחזק בבורסה כמו ביי ביט, תוכלו למכור אותו בקלות על ידי ניווט בממשק ובחירת אפשרות התשלום הרצויה לכם.

במידה ופספסתם משהו במאמר:

פוסטים נוספים:

קבלו מדריך SEO בחינם שיקפיץ את העסק שלכם למעלה!

בסוף המדריך אתם מקבלים במתנה 5 קרדיטים לשימוש עם ההרשמה למערכת הקידום האורגני LazySEO להוצאת קישורים וכתיבת תכנים – בחינם!
ללא הגבלת זמן שימוש!